iPhone X Anında Tükendi!

0
78
iPhone X performans testleri

Apple’ın uzun süredir beklenen yeni seri akıllı telefonları sonunda ön siparişlere açıldı. Yeni seri akıllı telefonların ön siparişe açılmasıyla beraber akıllı telefon dünyasında bir kez daha iPhone X modeli gündem oldu. Ön siparişleri başlayan ve beklendiği gibi her iki depolama seçeneğiyle satışa açılan akıllı telefonların, 55’e yakın ülkede ön siparişleri açıldı.

Fakat bu döneme kadar gelen iddialar ön siparişlerin açılmasıyla beraber doğruluk kazanmış oldu. Öyle ki siparişlerin açılmasının hemen ardından iPhone X stoklarının tükendiği belirtildi. Şu an için yeni akıllı telefon modellinin ön siparişleri de alınamıyor. 55 ülkede alınan siparişler sonrasında anında stok tükenmesi bir sorun olduğunu da göstermiş oldu.

iPhone X Stokları Ne Zaman Yenilenir?

Apple’ın çalışmalarını bu yönde hızlandırdığını biliyoruz. Geçtiğimiz günlerde bunun için markanın özel bir üretim değişikliğine gitme kararı aldığını görmüştük. Tüm bunlarla beraber LG’nin tedarik konusunda daha iyi çözümler sunmak adına yeni tesisler oluşturduğu da belirtiliyor. Yani şu an için 4-5 hafta süresi verilmiş olsa da stokların yenilenmesi için çok daha kısa bir süre yeterli olabilir.

iPhone X

Bu arada bir konuda da kullanıcıları uyaralım. Stokları açılır açılmaz ödeme yaparak ön siparişleri alan bazı kullanıcılar iPhone X modelini karaborsaya düşürdü. Telefonların 4-5 bin dolar gibi fiyatlara eBay üzerinden satıldığını görmekteyiz. Ön sipariş sırasını bile satan kullanıcıların ortaya çıkmasından sonra Apple’ın hızlanacağına ise kesin gözü ile bakılıyor. Ülkemiz içinse durum tam bir karmaşa olarak değerlendirilebilir. Öyle ki ülkemizde yeni modelin 2018 yılından önce konuşulması beklenmiyor. Ocak ayı gibi ön siparişleri görebiliriz.

İlginizi Çekebilir: iPhone X Ön Siparişe Açıldı! Hangi Ülkelerde Satış 3 Kasım’da Başlayacak?

İLGİLİ HABER:  iOS 12 İçin Yeni Konsept Yayınlandı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?