iPhone X Animoji Özelliği Samsung’a Geliyor

0
71
Galaxy S9 animoji

Apple’ın benzersiz teknolojisi olarak lanse edilen Face ID sistemi, beraberinde birçok ayrıcalığı da kullanıcılara sunmuştu. Yeni özellikle beraber sunulan ayrıcalıkların başında ise animoji özelliği yer almıştı. Kısaca hatırlatmak gerekirse, animoji özelliği sayesinde çeşitli karakterlerin yüz tanıma özelliği ile hareketlendirilmesi sağlanıyor.

Apple’ın bu özelliği üzerinde epey bir durduğunu da söylemek gerekiyor. Öyle ki iOS 11.3 sürümüyle beraber bu özellik için yeni karakterler bile sunulmuştu. Son gelen haber ise animojinin bambaşka bir şekilde gündeme gelmesine neden oldu. Bu kez Samsung’un benzeri bir özelliği sunacağı haberi geldi.

Samsung Animoji Sistemi Nasıl Olacak?

Çok kısa bir süre sonra tanıtımı yapılması beklenen yeni seri Galaxy S9 akıllı telefonlarının, iPhone X serisinde yer alan animoji sistemine benzer bir sistemi kullanıcılara sunacağı öğrenildi. Buna göre Samsung Galaxy S9 modelleri içerisinde 3D emoji özelliği gelecek.

Galaxy S9 animoji

Telefonda yer alan yüz tanıma sistemiyle bağlantılı olarak çalışacak olan sistemin, iPhone X modellerinde yer alan animoji teknolojisinden çok daha detaylı bir teknoloji olması bekleniyor. Özellikle karakter detaylarının daha yoğun olması olası. Toplamda kaç adet karakterin sunulacağı ve sistemin tam olarak nasıl çalışacağı konusunda ise bir bilgi bulunmuyor.

Yeni özellik için tüm bu detayları öğrenmek adına çok uzun süre beklemek gerekmeyecek. Öyle ki yeni akıllı telefonların tanıtımı 25 Şubat tarihinde yapılacak. Tanıtımla beraber tüm bu sorular cevap bulmuş olacak. Bakalım Samsung’un yüz tanıma sistemi, akıllı telefonlar için devrim olarak gösterilen iPhone X Face ID teknolojisini geride bırakabilecek mi? Güney Koreli teknoloji devi şimdiden bu konuda iddiasını göstermeye başladı.

İlginizi Çekebilir: Günün Ücretsiz iOS Uygulamaları (13 Şubat)

İLGİLİ HABER:  iPhone 6s'te En Çok Olması İstenilen 5 Özellik

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?