[toc]

Apple’ın en iyi teknolojilerinden biri olarak gösterilen Face ID teknolojisi, iPhone X modelinin gölgesinde kalmaya başladı. Telefonların başarılı olamaması nedeniyle yavaş yavaş yüz tanıma teknolojisinin de unutulmaya başladığını, daha doğrusu geri planda kalmaya başladığını gördük. Bu durum Android akıllı telefonlara yeni yüz tanıma sistemlerinin gelmesiyle beraber daha da net bir şekilde hissedilecek. Face ID teknolojisinin sıradanlaşmasıyla beraber Animoji olarak karşımıza çıkan yeni emoji animasyonları da unutulmaya başladı. Apple ise bunun önüne geçmek için beklenen adımları atmaya başladı.

Animoji Videoları Gelmeye Devam Ediyor

Markanın bunun için ilk olarak yeni animoji karakterlerinin yayınını yaptığını gördük. iOS 11.3 sürümüyle beraber yeni karakterlerin geleceği ortaya çıkmış ve bundan sonraki güncellemelerde de benzeri şekilde yeni animoji karakterlerinin geleceği konusunda bilgiler verildi. Bir diğer yandan ise Apple’ın yeni karakterleri için videolar çektiğini görüyoruz. Marka ilk videolarında nasıl kullanım yapılacağı konusunda bilgiler vermişti.

Son videolarda ise Animoji karakterleri kullanılacak eğlenceli içerikler oluşturuldu. Bunun için 2 video yayınlanan Apple, 1:11 dakikalık olan videolarda Animoji karakterleriyle şarkı söylenen videoları paylaştı.

Oldukça eğlenceli bulunan videolarda uzaylı ve köpek karakterlerini kullanan Apple’ın, bundan sonraki dönemlerde de benzer eğlenceli videoları yayınlayacağı belirtiliyor. Açıkçası videoların oldukça başarılı olduğunu ve beklenen şekilde ilgi çektiğini de eklemek gerek.

İlginizi Çekebilir: Apple AR Gözlükleri için Harika Konsept Çalışması

İLGİLİ HABER:  iPhone X’in Servis Ücretleri Satış Fiyatını Aratmıyor

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?