iPhone X Açılmıyor Sorunu (Cihaz Açık Ama Ekran Siyah)

14

Bazı kullanıcılar satın aldıktan hemen sonra iPhone X açılmıyor sorunu ile karşı karşıya kalabiliyor. Yakın zamanda satın aldığınız iPhone X’i ambalajından çıkardıktan sonra açmaya çalıştığınızda siyah bir ekranla karşılaştıysanız, yazımızda yer verdiğimiz çözüm yollarını denemek isteyebilirsiniz.

iPhone X’iniz açılmıyorsa veya sadece siyah bir ekran gösteriyorsa, aşağıdaki ipuçlarımızı izleyebilirsiniz.

iPhone X yeniden baslamaya zorlama

iPhone X’inizi Zorla Yeniden Başlatın (Force Restart)

Eski iPhone modellerinin aksine, iPhone X’i zorla yeniden başlatma işlemi biraz farklı şekilde yapılıyor. Home tuşu ve güç tuşu kombinasyonu yerine, ses seviyesi tuşlarını kullanmanız gerekiyor.

iPhone X’i zorla yeniden başlatmak için:

  1. Ses seviyesi yükseltme tuşuna basın ve hızlıca bırakın.
  2. Ses seviyesi azaltma tuşuna basın ve hızlıca bırakın.
  3. Apple logosunu görene kadar Güç tuşuna basılı tutun.

Umuyoruz ki bu yöntem iPhone X’izin açılmasını sağlayacaktır. Cihazınız hala siyah ekran göstermeye devam ederse, bir sonraki çözüm yolunu deneyin.

iPhone X’inizi Şarj Etmeniz Gerekiyor Olabilir

iPhone X sarj etme

Daha önceki yazılarımızda değindiğimiz gibi bazı kullanıcılar, iPhone X’in kutudan şarjsız şekilde çıktığını bildiriyor. Bu durumun ilk belirtisi iPhone X ilk açmaya çalıştığınızda ekranda Apple logosu yerine pil simgesinin görünüyor olmasıdır.

Tek yapmanız gereken şarj cihazını bulmak ve prize takmak. iPhone’unuzu şarj cihazına bağlayın ve yaklaşık 10-20 dakika bekleyin. iPhone X’iniz açılacaktır.

Yukarıdaki iki çözüm yolunu denediğiniz halde iPhone X açılmıyor problemi devam ediyorsa, aşağıdaki yorum bölümünden bize bildirebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:

ÜCRETSİZ ABONE OLABİLİRSİNİZ.

14 YORUMLAR

  1. Merhaba iphone x im cebimde iken kapanmis elime aldığımda ise ekranda yuvarlak dönüyordu bende araştırdım ses tuşları ve güç tuşu ile reset işlemini gerçekleştirdim apple logosu geldi fakat ne kadar beklediysem açılmadı yardımcı olur musunuz?

  2. Iphone x aldım ambalajından çıkardım fakat telefon kesınlıkle hiç açılmıyor şarja takıp bekletık hıcbır belırtı yok resepleme denedık maalesef hıcbırsey gene Yok başka bır çözümü varmı

  3. Selam ıphone x ekranı en son yaptığım whatsap konuşmasından sonra görüşmeyi kapatma tuşuyla sonlandıramadım ve ekran siyaha döndü şimdi hiçbir şekilde ekran görülmüyor.

  4. iphone x aldım 1 ay oldu telefonu şarja taktım %70 doldu şarjı whatsapptan mesaj geldi onu cevapladım. ekranı kitledim şarjdan aldım 2 dk geçmeden telefon kapandı ve acayip şekilde ısınmaya başladı. halada ara ara ısınıyor bütün resttart işlemlerini yaptım ama açılma olmadı.

  5. İphonex alalı daha 3 ay oldu sürekli sorun yaşıyorum ve daha öncede 5 ve 6 kullanmıştım fakat hiç birinde bu telefonda yaşadığım kadar sorun yaşamadım!!EKranı kendiliğinden kararıyo bi kaç dk açılmıyo,bazen kendiliğinden kapanıp açılıyo,ekran dik tutarken kendi kendine yan dönüyo bu nedir abicim keşke düşünerek alsaydık bi apple kullanıcısı olarak pişman olmaya başladım yeni bi telefon üretiyosan ve bu paraya satıyosan bi zahmet yazılımınıda ona göre ayarla insanları aptal yerine koyamazsınız!!

  6. iPhone x satın alalı 20-25 gün civarı oldu %70 şarjı var iken aniden kapandı ve açılmıyor hiç bir şekilde zorlu resetlemeyi de yaptık sonuç vermedi,Apple yetkilisiylede denedik bir çok işlem yine sonuç yok… iPhone x biraz deneme tahtası oldu keşke almasaydım yeni çıkacak olan XI bekleseydim 6000 liralık telefon hiç oldu elimde. Zorluya randevu aldım bakalım haftan götürmez ne olcak bilmiyorum…

BU KONUDA SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ?

Please enter your comment!

Please enter your name here