iPhone veya iPad’de uygun olmayan sitelere girişi engellemek

1
2227

Birçok aile ortak iOS cihazları kullanıyor. Sadece yetişkinler internet kullanmıyor. Yetişkinlerin yanında çocuklar da iOS cihazlar ile internete bağlanıyor. Bazı siteler, özellikle de film, video hatta oyun siteleri aldıkları reklamlarla sakıncalı içeriğe izin veriyorlar. Kumar siteleri ve +18 siteler hiç ummadığınız siteler vasıtasıyla çocuğunuzun veya sizin karşınıza çıkabilir. Eğer çocuğunuzun adult veya +18 diye tabir edilen uygunsuz web sitelerine kazayla da olsa girmesini istemiyorsanız, iPhone veya iPad üzerinden bu siteleri engelleyebilirsiniz.

Uygunsuz sitelere giriş nasıl engellenir?

Uygunsuz siteleri iOS cihazlar için (iPhone veya iPad) aşağıdaki adımları uygulayınız:

  1. Cihazınızdan Ayarlar kısmına girin.
  2. Genel sekmesine tıklayın.
  3. Sınırlamalar kısmına tıklayın.

iphone-sinirlandirmalar-ekrani

4. Sınırlamaları Etkinleştir‘e tıklayın.

5. Sınırlamalarınız için bir parola seçin. Daha sonra bu sınırlamayı kaldırmak isterseniz bu parola lazım olacak. Parolayı unutursanız, cihazınızı sıfırlamanız gerekecek.iphone-uygunsuz-site-engelleme

 

6. Ekranın aşağısında, Web Siteleri sekmesi var. Buna tıklayın.

7. Yetişkin İçeriğini Sınırla kısmına tıklarsanız, tüm +18 siteler artık cihaz tarafından engellenecektir. Eğer özel bir sitenin yasaklanmasını istiyorsanız, Web Sitesi Ekle kısmından yeni web sitesi ekleyebilirsiniz.

 

iphone-ipad-ios-uygunsuz-web-sitesi-engelleme2

 

iPhone veya iPad üzerinden çocuklarınızın uygunsuz sitelere girmesini veya kazayla bu sitelerle karşılaşmasını önlemek için bu yöntemi uygulamanızı öneriyoruz. Eğer Sınırlamaları kaldırmak istiyorsanız, yine aynı yolu izleyerek, parolanızı girerek, sınırlandırmaları kaldırabilirsiniz.

 

İLGİLİ HABER:  iPhone 8’in Üretimi Videoda Görüntülendi

1 YORUM

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?