iPhone veya iPad’te IMAP/POP E-Posta Kurulumu Nasıl Yapılır?

0
289
iPhone imap pop mail kurulumu

Özel e-posta hesabınızı (SMTP/IMAP/POP3) iPhone’a kurmak için aşağıdaki talimatları adım adım uygulayın.

 1. iPhone’unuzda Ayarlar uygulamasını açın ve Posta, Kişiler, Takvimler‘i seçin.
 2. Hesap Ekle‘yi seçin ve ardından Diğer‘i seçin. Posta Hesabı Ekle‘yi seçin. Adınızı, E-postanızı, Şifresiniz ve Açıklamanızı girin.
 3. Posta sunucunuz için IMAP (önerilen) veya POP‘u seçin. Aşağıda, hem gelen hem de giden posta sunucuları için Ana Makine Adını (örn: mail.example.com), Kullanıcı Adı (tam e-posta adresinizi) ve Şifrenizi girmeniz istenecektir.
 4. Devam etmek için İleri’yi tıklayın. “SSL Kullanarak Bağlanılamıyor” yazan bir açılır pencere mesajı görüntülenecektir ve Hesabı SSL olmadan ayarlamayı denemek isteyip istemediğinizi soracaktır. Devam etmek için Evet‘i seçin. Giden posta sunucusu için ikinci kez aynı soruyu soracaktır, devam etmek için tekrar Evet‘i seçin.

Özel e-posta adresiniz, iOS cihazınıza kurulmuş olacaktır.

Olası Sorunlar ve Çözüm Yolları

E-posta gönderemiyorsanız:

 1. Cihazınızda Ayarlar‘ı açın ve sayfayı aşağı kaydırarak Posta, Kişiler, Takvimler‘i seçin.
 2. Hesabınızı seçin. Ardından IMAP / POP altından hesabınızı tekrar seçin. Giden Posta Sunucunuz bölümüne gelin ve STMP‘yi seçin.
 3. Birincil sunucuyu seçin.
 4. Ana Bilgisayar Adınızın Giden Sunucunuz olduğundan emin olun. (örn: mail.example.com). Cihazınız isteğe bağlı olmasına rağmen Kullanıcı Adınızın (tam e-posta adresiniz) ve Şifre kısmının dolu olduğundan emin olun.
 5. Bitti‘ye dokunun.

Hala e-posta gönderemiyorsanız, 4. adıma geri dönün ve alternatif giden bağlantı noktaları olarak 587 veya 25‘i deneyin.

Gelen kutunuz boş görünüyor ve IMAP kullanıyorsanız:

 1. Cihazınızda Ayarlar‘ı açın ve sayfayı aşağı kaydırarak Posta, Kişiler, Takvimler‘i seçin.
 2. Hesabınızı seçin. Ardından IMAP / POP altından hesabınızı tekrar seçin. Aşağıya inin ve Gelişmiş‘i seçin.
 3. Gelişmiş ayarlar bölümünde, IMAP Yol Ön Eki‘ni bulana kadar ilerleyin. Bu bölüme INBOX (tümü büyük harflerle) yazın. İşlemi bitirdiğinizde sağ üst köşedeki Hesap‘ı seçin, sonra Bitti‘yi seçin.

İlginizi Çekebilir:

Sorun Çözümleri Sayfası
iPhone, iPad ve diğer Apple cihazlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız sorun çözümleri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Apple sorun çözme sayfamıza ulaşmak için

TIKLAYIN.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?