iPhone veya iPad Ekranını LG veya Samsung Smart TV’ye Aktarma

2
22061
iPhone Samsung TV aktarma

Samsung veya LG marka bir akıllı tv’ye sahipseniz, iPhone veya iPad ekranınızı TV’ye yansıtmak için bir Apple TV satın almanıza ya da iPhone veya iPad’inize çok sayıda dönüştürücü takmanıza gerek olmadığını biliyor muydunuz?

Her ikisi de AirBeamTV BV tarafından geliştirilen, Mirror for Samsung TV ve Mirror for LG TV adlı yeni App Store uygulamaları, iOS 11 cihazınızın ekranını desteklenen Smart TV’lere kolayca kablosuz olarak yansıtmanızı sağlıyor.

Yazımızda iPhone veya iPad ekranını Samsung Smart TV’ye nasıl aktaracağınıza yer verdik ancak, yansıtma işlemi LG smart tv’ler için de benzer şekilde gerçekleşiyor.

Bu uygulamaların çalışabilmesi için hem iPhone / iPad’in hem de Smart TV’nin aynı Wi-Fi ağına bağlı olması gerekir. Bu gerekliliği sağladıysanız, başlayabiliriz.

iPhone Ekranını Samsung Smart TV’ye aktarma

Tüm cihazlarınız aynı Wi-Fi şebekesine bağlandıktan sonra, iPhone veya iPad ekranını Samsung Smart TV’nizde  yansıtmak için aşağıdaki adımları izleyin:

 1. App Store’dan Mirror for Samsung TV uygulamasını indirin. (Ücret: 4.99$)
 2. iOS cihazınızda uygulamayı başlatın.
 3. Samsung akıllı tv’nizin mevcut televizyon setleri listesinde görünmesini bekleyin ve ardından üzerine dokunun:
 4. Samsung TV’niz cihazınızın bağlanmasını isteyip istemediğinizi sorar. TV cihazınızı kullanarak Allow (İzin Ver) seçeneğinin üzerine gelin ve OK / Seç düğmesine basın:
 5. Uygulama, gerekli izni verdikten sonra Denetim Merkezi‘ndeki Ekran Kaydı modülünü etkinleştirmenizi ve Uygulamalar İçinde Erişim‘i etkinleştirmenizi isteyecektir.
 6. AyarlarDenetim Merkezi‘ne gidin ve Uygulamalar İçinde Erişim geçiş anahtarı’nı etkinleştirin:
 7. Kontrolleri Özelleştir kutusunu açın ve Kontrol Merkezi için Ekran Kaydı modülünü açın.
 8. Mirror for Samsung TV uygulamasına dönün ve ekranın altındaki butonlara dokunarak işlemlere devam edin:Mirrof for Samsung TV
 9. Push bildirimlerini etkinleştirmeniz istenecektir; bu, uygulamanın bağlandığını ya da bağlantıyı kestiğinizi size bildirmesini sağlar.
 10. İstekler tamamladıktan sonra, yansıtma özelliğini test etmek için YouTube uygulamasına yönlendirilirsiniz. Büyük ekranda izlemek istediğiniz bir şeyi arayın.
 11. Ardından, Denetim Merkezi’ni açın ve Ekran Kaydı modülüne 3D Touch hareketini uygulayın (desteklenmeyen cihazlara dokunun ve basılı tutun)iOS 11 ekran kaydi 3D touch
 12. Sonra, Kamera Rulosu (Camera Roll) seçeneği yerine Mirror Samsung TV seçeneğini seçin ve Yayını Başlat (Start Broadcast) butonuna dokunun.
İLGİLİ HABER:  iPhone 5S ve iPad Air'in Satışları Durduruldu

Kısa bir süre sonra Samsung akıllı TV’nizde iOS cihazınızın ekranını görmeniz gerekiyor:

iPhone Samsung TV aktarma

Yayını Kesme

iPhone veya iPad ekranını Samsung Smart TV’ye yansıtmayı durdurmak istediğinizde, Denetim Merkezi’ni açıp Ekran Kaydı geçiş butonuna dokunmanız yeterlidir:

iphone ekran kaydi durdurma

Yayının durdurulduğunu bildiren bir bildirim alacaksınız. Bildirimi gördüğünüzde, ekran yansıtma durdurulmuş olacaktır.

Bilinmesi Gerekenler

Samsung TV için yansıtma uygulamasını satın almadan önce bilmeniz gereken bir kaç şey var. En önemlisi bunun yalnızca 2012 ve sonrasında üretilen Samsung TV’lerde çalıştığını bilmelisiniz. Bu konudan emin değilseniz, TV’nizin arkasında model bilgilerinin yer aldığı etiketten üretim yılını kontrol edebilirsiniz. Etikette üretim yılı doğrudan yazmıyorsa, model kodunun ortasında yer alan harften de tespit edebilirsiniz.

E = 2012
F = 2013
H = 2014
J = 2015
K = 2016
M = 2017

Örneğin:

UE55_E_S8000 = 2012.
UE78_H_U8500L = 2014.

2 YORUMLAR

 1. App Store da bu dediğiniz uygulamaların satışı durdurulmuş. İndiremiyorsunuz. Zaten yorumlarda da programın hiçbir işe yaramadığını söyleyenler de var.

 2. Çalışmayan, onlarca şikayet alan, yerden yere vurulan uygulamaya 22 ₺ para istiyorsunuz, ne güzel kolay para kazanmak değil mi ? Arkadaş bari bi demo koyun insanlar 1 hafta denesin memnun kalırlarsa sonrasında satın alsın vicdansızlıpın bu kadarına pes!!!

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?