iPhone ve iPad’e Film İndirme ve İnternetsiz Film İzleme

0
9147
iTunes film kiralama

Her yerde sınırsız ve yüksek hızlı Wi-Fi erişimine sahip olsaydık harika olurdu. Ya da 4.5G hücresel internet erişimi daha yaygın olsaydı iyi olurdu. Ne yazık ki, şimdilik durum böyle değil. Özellikle kalabalık metropollerde yaşayanlar için yoğunluk, bağlantı kopmaları, veri alışverişi limitleri gibi engeller hareket halinde internet kullanımını kısıtlayan sorunlar olarak karşımıza çıkıyor. Örneğin mobil cihazınızda film izlemeyi seviyorsanız, bu sorunlar nedeniyle Wi-Fi erişimine sahip olmayı beklemek zorundasınız. Ancak yapabileceğiniz başka bir şey daha var. İnternet olmadan film izlemek için filmleri cihazınıza indirebilirsiniz. Bu makalede iPhone film indirme konusunu ayrıntılı olarak ele alıyoruz.

Çevrimdışı İzlemek İçin Amazon’dan Film İndirme

Amazon film indirme

Amazon Prime aboneleri bu konuda çok şanslı. Milyonlarca şarkı, film ve diziye hızlı erişebiliyor, sınırsız kitap ve dergi okuyabiliyor, Audible’dan sesli kitaplara sınırsız erişim ve çok daha fazlasına sahip olabiliyorlar.

Ayrıca, Amazon Prime Video iOS uygulaması üzerinden çevrimdışı izlemek için seçkin film ve dizileri indirebiliyorlar. Amazon’dan film indirmek için, ilginç bulduğunuz herhangi bir filmi veya TV programını açın ve video ayrıntıları bölümünde yer alan İndir (Download) seçeneğine dokunun. İndirilen filmler ve diziler, video ayrıntıları bölümünde görüntülenen bir onay işareti simgesine sahip olacak ve bunları Amazon Video menüsünde bulunan İndirmeler (Downloaded) bölümünde bulabileceksiniz. İndirilen video içeriği internet erişimi olmasa bile her zaman oynatılabilir.

Amazon Prime abonesi değilseniz, hizmetin paranıza değip değmeyeceğini görmek için ücretsiz bir Amazon Prime denemesi için kayıt olabilirsiniz.

Çevrimdışı İzlemek İçin NetFlix’ten Film İndirme

Netflix film indirme

Netflix, geçtiğimiz yılın sonuna doğru kullanıcıların offline izlemek için film ve TV şovlarını indirmelerine izin verdi. Hizmet Orange, The New Black, Narcos ve The Crown’ın da aralarında yer aldığı sınırlı sayıda bir içerikle başladı ve her geçen gün daha fazla film ve dizi eklendi. Şu anda, izlemek istediğiniz herhangi bir filmin NetFlix’in çevrimdışı modunda yer alıyor olma ihtimali çok yüksek.

İLGİLİ HABER:  Otomobilde Bırakılan iPhone 7 Yandı

iOS 9.0 veya sonrası, Android 4.4.2 veya sonrası ve Windows 10 Sürüm 1607 ve sonrası sürümleri yüklü olan tüm akıllı telefonlar, bilgisayarlar ve tabletler, internet bağlantısı olmadan izlemek için NetFlix’ten video indirilebilir. İndirilebilir videoların başlıklarının yanında küçük bir indirme simgesi yer alır ve ayrıca Netflix menüsünde bulunan İndirme İçin Uygun (Available for Download) bölümünde görünür. Küçük kapasiteli bir SD kart veya flash belleğe sahipseniz, daha fazla film indirmek için video kalitesini Higher’dan Standard’a düşürebilirsiniz.

İnternetsiz İzlemek İçin iTunes’dan Film Kiralama

iTunes film kiralama

iTunes müşterileri de, internet erişimi olmadan film izleme keyfini çıkarabilir. Ancak bu hizmet ücretsiz değildir. iTunes’da yer alan filmler 3.99-4.99$ arası veya promosyon ve indirimlerle 0.99$ ücret ödeyerek kiralanabilir. Kiralanan 30 gün boyunca geçerlidir. Oynat butonuna bastığınızda, 48 saat içinde filmi izlemeyi bitirmeniz gerekiyor. Aksi takdirde izleme hakkınız sona eriyor.

iTunes’da kiraladığınız filmler aşamalı olarak indirildiğinden, filmi bir bilgisayarda kiralamak ve internetsiz izlemek için iPhone veya iPad’inizle senkronize etmeniz en iyisidir. Senkronizasyon işlemi iTunes veya müzik senkronizasyonu ile aynı şekildedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?