iPhone ve iPad Twitter Önbellek Temizleme

0
1327
iPhone Twitter Onbellek Temizleme

iPhone ya da iPad’te Twitter önbellek temizleme işlemi yaparak, cihazınızın depolama alanını daha etkin kullanabilirsiniz. iPhone ve iPad’inizde Twitter medya ve web önbelleğini temizlemek için aşağıdaki adımları izleyin.

Twitter’da çok zaman harcıyorsanız, zamanla takipçileriniz ve arkadaşlarınızla iletişim kurmak için paylaştığınız videolar, GIF’ler veya fotoğraflar uygulamanın büyük bir önbellek oluşturmasına neden olur.

Gereksiz belgeler ve veriler, yalnızca cihazınızın depolama alanını tüketmekle kalmaz, aynı zamanda uygulamanın çalışmasında sorun oluşmasına neden olabilir. Ancak, iPhone’unuzda Twitter önbellek temizleme işlemini kolayca yapabilirsiniz.

Twitter’ın en son sürümü, önbellek dosyalarını uygulamadan çıkmadan temizlemenizi sağlayan bir ayar içeriyor. İhtiyacınıza bağlı olarak ortam önbelleğini, web önbelleğini ya da her ikisini de temizleyebilirsiniz.

iPhone Twitter Önbellek Temizleme Nasıl Yapılır?

Not: iOS cihazınızda Twitter’ın en son sürümünün kurulu olduğundan emin olun. App Store > Güncellemeler sekmesine gidin ve ardından uygulamayı güncelleyin.

#Adım 1: iOS cihazınızda Twitter uygulamasını başlatın.

#Adım 2: Ardından, ekranın sol üst köşesindeki profil sekmesine dokunun.

#Adım 3: Ayarlar ve Gizlilik‘e dokunun.

#Adım 4: Genel sekmesinin altındaki Veri kullanımı‘na dokunun.

#Adım 5: Depolama sekmesinin altında aşağıdaki iki seçeneği göreceksiniz:

Medya Depolama: Fotoğraflarınızı, GIF’lerinizi içerir. Aynı zamanda ortam dosyalarının boyutunu da gösterir.

Web Depolama: Çerezler ve oturum verilerini depolar. Ayrıca, wep depolama alanının toplam boyutunu gösterir.

Fotoğraf ve GIF dosyalarını temizlemek istiyorsanız, Ortam Depolama > Ortam Depolama’yı Temizle‘ye dokunun ve onaylamak için ortam depolamayı temizleye tekrar dokunun.

Tüm çerezleri ve oturum açma kayıtlarını temizlemek istiyorsanız, Web saklama alanı > Tüm web saklama alanını temizle seçeneğine dokunun ve onaylamak için Tüm web saklama alanını temizle seçeneğine tekrar dokunun.

İLGİLİ HABER:  iPhone 7 İçin Bluetooth İddiaları

İlginizi Çekebilir: iOS 11: iPhone ve iPad’te Dosyalar Uygulamasında Belge Paylaşma

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?