Bu yazımızda Apple’ın kullanıcıları için belirlediği sınırları iyice genişleteceğiz. Hem de jailbreak yapmadan. iPhone veya iPad ile torrent indirebileceğiz. Torrent dünyasına daha önce girmediyseniz çok şey kaçırıyorsunuz. Hiçbir yerde bulamayacağınız filmleri, kitapları, müzik parçalarını torrent olarak  tek tek veya topluca bulabilirsiniz.

iPhone ve iPad kullanarak torrent nasıl indirilir?

Aşağıdaki adımları izleyerek kolayca torrent indirebilirsiniz.

Adım 1- İndirmek istediğimiz torrenti bulma

  1. Öncelikle şu uygulamayı kurun: Documents by Readle

2. VPN varsa aktif edip yoksa doğrudan Safari uygulamasını açın.

3. Google’da “Yify” araması yapın. (Yify torrents en kaliteli filmleri bulabileceğiniz harika bir sitedir. Ancak sürekli web adresi değişir.)

4. İndirmek istediğiniz filmi arama kutusunu kullanarak aratın. (Açılır reklam çıkarsa çarpı işareti varsa basın. Yoksa geri giderek önceki sayfaya dönün ve filmin üstüne tekrar tıklayın.)

Adım 2 – iPhone veya iPad ile torrenti indirmek

  1. Film sayfası açılınca altta sağda yer alan; 720p.bluRay , 1080p BluRay gibi seçeneklerden istediğinizi seçin. Bunlar filmin kalitesini gösterir. Cep telefonundan izlemek için 720p yeterlidir.

2. Çıkan ekranda “Documents” ile Aç kısmına dokunun.

3. Torrent Documents uygulaması içinde yer alan “My files” klasörüne inecek.

Adım 3 – Torrent üzerinden iPhone veya iPad ile filmi indirmek

Bu aşamaya kadar şunları yaptık: Document uygulaması içinde artık istediğimiz filmin torrent dosyası var. Şimdi bu torrent dosyasını açacak ve indirmeye başlayacak bir yoldan devam edelim:

  1. Documents uygulamasını iPhone ekranınızın ana sayfasından açın.
  2. Uygulamanın sağ alt kısmında yer alan mor renkli kısma dokunun. Açılan ekran bir web tarayıcısıdır. Yani Safari gibi. Ama Documents uygulamasına aittir. Bu yüzden Safari’de yapamayacağınız birçok işi bu tarayıcı ile yapabilirsiniz.
  3. Tarayıcının üstünde yer alan kısma “seedr.cc” yazarak bu siteye girin. Site kaliteli ve temiz bir sitedir.
  4. Sign-up kısmından siteye üye olun. Bu aşamada isterseniz facebook hesabınızla direk giriş de yapabilirsiniz.

5. Site size 2 GB depolama alanı veriyor. Bu alanı kullanrak filmi indireceğiz.

6. “Paste link url” kısmında yer alan yukarı oka (upload ikonu) tılayın.

7. Browse (göz at) kısmından “iCloud Files” kısmını seçin. Az önce indirmiş olduğumuz torrent dosyasını göreceksiniz. Üzerine tıklayın.

8. Seedr sitesi üzerinde torrent dosyanız eklenmiş olacak. Sağdaki oka tıklayarak “Download” butonuna dokunun.

9. İnternet hızınıza bağlı olarak torrent dosyası kitap inmeye başlayacaktır.

10. Film indikten sonra Download klaösründen filmi görebilirsiniz.

 

Adım 4-  Torrent ile indirdiğimiz filmi iPhone veya iPad ile nasıl izleriz?

İndirdiğiniz filmi izlemek için üzerine tıklamanız yeterlidir. Bir sonraki yazımızda iPhone ile filmlere altyazı ekleme konusunu ele alacağız. Ancak altyazı eklemek için VLCPlayer uygulamasını kullanacağız. VLC player en iyi mobil video oynatma uygulamalarından birisidir. İndirmek için tıklayın.

 

Not: Bu yazıda örnek olarak film indirdim. Yify’den indirdiğiniz filmler ingilizce olacaktır. Bu filmlere altyazı eklemeyi bir sonraki yazımızda anlatacağız.

Konu eklendi:

iPhone ve iPad’de filmlere nasıl altyazı eklenir?

Ayrıca Türkçe torrent içeriklerine de yerli torrent siteleri kullanarak ulaşabilirsiniz. (Bakınız: En iyi yerli torrent siteleri)Torrent olarak sadece film değil, müzik,  kitap, uygulama vs.. indirebilirsiniz. Farklı içeriklerin bulunduğu torrent siteleri hakkında daha önce önerilerimiz olmuştu. (Bakınız: En iyi torrent siteleri)Yine aynı işlemler bunda da geçerli olacaktır. Seedr ücretsiz sürümde 2 GB’a müsade ediyor. Bu yüzden eski indirmelerinizi site üzerinden silin.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?