iPhone ve iPad İçin En İyi Trivia Oyunları

0
107

iPhone veya iPad’te zeka seviyenizi test etmek veya geliştirmek için oyunlar arıyorsanız, trivia oyunları bunun için biçilmiş kaftandır. Trivia oyunlarında genel bilgi veya belirli konuları tercih ederek hem öğrenebilir hem de eğlenebilirsiniz. iPhone ve iPad için en iyi trivia oyunları listemizde, indirmeye değer oyunlar bulabileceğinizi garanti ediyoruz.

İşte iPhone ve iPad için en iyi trivia oyunları seçimlerimiz

HQ Trivia

HQ Trivia

HQ Trivia’yı henüz duymamışsanız kesinlikle azınlıktasınız demektir. Uygulama geçtiğimiz yılın sonlarında piyasaya çıktı ve o zamandan beri popülerlik kazanıyor. Bunun bir nedeni de, oyun oynayarak para kazanmayı vaat etmesi!

HQ Trivia, haftada iki kez canlı olarak düzenlenen, 12 sorudan oluşan ve tüm soruları doğru cevaplarsanız para kazandığınız bir trivia oyunu. Ödül parası genel olarak 2.500 dolar civarında değişiyor. Ancak pazar günleri oynanan ve Sunday HQ olarak adlandırılan oyunun para ödülü 50.000 dolar seviyelerine kadar çıkabiliyor.

Ücretsizİndir

Trivia Crack

Trivia Crack

Standart trivia seviyorsanız ve arkadaşlarınızla veya rastgele yabancılarla kapışmaktan hoşlanıyorsanız, Triva Crack tam size göre!

Trivia Crack oyununda bir kişiye meydan okuduğunuzda Bilim, Spor, Coğrafya, Eğlence, Sanat ve Tarih olmak üzere altı farklı kategoride yarışıyorsunuz. Trivia Crack, sizin ve rakibinizin soruları sırayla cevapladığı ve soruya doğru cevaplamaya devam ettiğiniz sürece sıranın sizde olduğu bir oyundur. Tabii aynı şey rakibiniz için de geçerli.

Oyunda diğer meydan okuma oyunlarında olduğu gibi zevk almak için para harcamanıza gerek bırakmayan özel güçler, ekstra canlar ve haklar gibi birçok ücretsiz seçenek bulunuyor. Oyundaki reklamlar sizi sıkarsa, 3.99$ ödeyerek reklamsız sürümü satın alabilirsiniz.

Ücretsizİndir

QuizUp

QuizUp

QuizUp, sorulara ne kadar hızlı cevap verdiğiniz temeline dayanan bir başka tarzı trivia oyunudur.

İLGİLİ HABER:  Apple Clips Uygulamasını Yayınladı

Yedi farklı genel bilgi sorusuyla bir rakiple kapışacaksınız ve doğru cevapladığınız sorular için puan kazanacaksınız. QuizUp’ta yalnızca bilgili olmak yetmiyor, sorulara yavaş cevap verirseniz daha az puan alırsınız. Bu nedenle hem bilmek hem de hızlı olmak gerekiyor.

QuizUp ayrıca, sorulara cevap vermenin yanında özel güçler ve deneyimler kazanabileceğiniz bir dizi ekstra özelliğe de sahiptir. Oldukça popüler olan QuizUp’ta meydan okumak için rakip bulmakta zorlanmazsınız.

Ücretsizİndir

SongPop 2

SongPop 2

SongPop 2, müzik bilginizi bir rakip karşısında konuşturmanıza izin veriyor. En sevdiğiniz müzik türünü ve favori 10 yıllık döneminizi seçin ve farklı çalma listeleriyle dünyanın her yerinden insanlara meydan okuyun. Her çalma listesinde, şarkı veya sanatçı olarak tanımlamanız gereken beş şarkı vardır ve her doğru cevap için puan alırsınız. Şarkıyı ne kadar hızlı tanımlarsanız o kadar çok puan alırsınız!

Ücretsizİndir

Psych

Psych

Psych, trivia ve Balderdash adlı board oyununun karışımıdır. Oyunda sadece soruyu doğru bir şekilde cevaplamak için değil, aynı zamanda rakiplerinizden kurtulmak için sahte bir cevap vermek zorundasınız!

Bir parti oyunu gibi, siz ve arkadaşlarınızın birlikte oynamak için aynı odaya bağlanması gerekiyor. Hepiniz bağlantı kurduğunuzda, sahte yanıtlar oluşturmaya ve cevapları tahmin etmeye başlayabilirsiniz. Doğru cevabı tahmin ettiğiniz için sadece puan almakla kalmayacak, aynı zamanda rakiplerinizi de kandıracaksınız.

Şahsen ben Türkçe dil desteği olması ve her zaman karşılaşacak rakipler bulduğum için Trivia Crack‘i çok sevdim. Peki, en iyi trivia oyunları listemizde sizin favoriniz hangisi oldu?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?