iPhone ve iPad için En İyi Mail Uygulamaları

1
776
en iyi mail uygulamaları

Apple’ın varsayılan mail uygulaması her zaman yeterli gelmeyebiliyor. Apple’ın resmi mail uygulamasının yeterli gelmediği ya da sorun çıkardığı durumlarda diğer mail servislerini de kullanabilirsiniz. Bu noktada en iyi mail uygulamaları rehberi hazırlamaya karar verdik.

Varsayılan mail uygulamaları yeterli gelmediği zaman veya farklı bir mail uygulaması kullanmak istediğinizde hangi servisleri tercih edebileceğinizden söz edeceğiz. Bakalım en iyi mail uygulamaları hangileri?

en iyi mail uygulamaları

Tercih Edebileceğiniz En İyi Mail Uygulamaları

Bu noktada e-posta uygulamaları için farklı servislere yer vermeye çalışacağız. Yer verdiğimiz mail uygulamalarının hemen hepsinin farklı özellikleri var. Bu özelliklerden söz edeceğiz.

Spark

Dünyanın en çok kullanılan mail uygulamalarından biri olan Spark, alternatif çözümlerden bir tanesi. Birden çok e-posta hesabı için destek sunan uygulama, postalarınızı türüne göre sıralama, sınıflama ve kategorize etme gibi ayrıcalıklar sunuyor. Basit bir kaydırma hareketi ile maillerinizi silebileceğiniz ve sıralayabileceğiniz uygulama, oldukça kullanışlı olmasının yanında işlevselde.

Mailler arasında önem sırasına da yer veren uygulamanın, akıllı bildirimler özelliği de bulunuyor. Bu özellik sayesinde uygulama “akıllı” bildirimler sunuyor. Yüksek önceliğe önem verilen mailler için bildirim gösterilirken, önemsiz mailler için bildirim görüntülenmeyebiliyor. Bu şekilde bir sınıflama yapılıyor ve kullanıcıların gereksiz yere rahatsız edilmesi de engelleniyor.

Spark mail servisinin en iyi mail uygulamaları içerisinde yer almasının bir başka nedeni ise sabitleme özelliği. E-postaları sabitleyebilir ve erteleyebilir ve hızlı cevaplar verebilirsiniz. Mail yanıtları içerisine yerleştirilen “teşekkürler” gibi hızlı yanıtlar, yine işlevselliğin bir hayli artmasını sağlamış durumda.

Birçok üçüncü taraf uygulama ve servisle ilgili olan entegrasyonları da destekleyen mail servisi, kendinize göre özelleştirmeler yapmaya da izin vermekte.

‎Spark – Email App by Readdle
‎Spark – Email App by Readdle

Outlook

Her halde Outlook mail servisini bilmeyen yoktur. Microsoft tarafından sunulan servis, Hotmail servisinden sonra geldi ve bir hayli sevildi. Açıkçası çok başarılı bir altyapıya sahip olan mail servisinin bu yapısı, en iyi mail uygulamaları içerisinde Outlook uygulamasının da yer almasını sağlıyor. Sanılanın aksine diğer servisleri de destekleyen uygulamada; Gmail, Yahoo Mail, Hotmail, iCloud hesaplarını kullanabiliyorsunuz.

Takvimlerle etkinlikleri düzenleme, bulut depolama hizmetleriyle sunulan entegrasyon sistemiyle beraber çalışması gibi artıları bulunan servisin, mail gruplama özellikleri de var. Yine gelişmiş bir bildirim sistemine sahip olmasıyla da ünlenen Outlook serisinin profesyonel bir yapısının olduğu ve etkinlikleri planlamada kullanılabileceğini de belirtelim.

‎Microsoft Outlook
‎Microsoft Outlook

Edison Mail

Akıllı mail uygulamalarından biri olan Edison, hemen hemen tüm mail hesaplarını destekliyor. Uygulama üzerinden Gmail, Hotmail, iCloud, Outlook, Yahoo maillerini kullanabiliyorsunuz. Haber bültenlerinden kolayca çıkmanızı sağlayan ve haber bültenlerini kontrol etmeyi destekleyen uygulamanın, uçuş ve otel gibi rezervasyon bilgilerini kontrol etmenizi sağlayan bir sistemi var.

İLGİLİ HABER:  iOS 14'te Uyarıya Neden Olan Instagram Kamera Hatası Bulundu

Bu da mail servisini biraz fazla kullanışlı hale getiriyor. Hızlı yanıtlar, toplu mesaj silme, erteleme, akıllı bildirimler gibi özellikleri bulunan servisin diğer e-posta uygulamalarından bazı artılar barındırdığınız da eklemiş olalım.

‎Email - Edison Mail
‎Email - Edison Mail

Gmail

Gmail, mail servisleri içerisinde en çok bilinen ve en çok kullanılan servis. Bilmeyen var mı bilemeyiz ama mail servislerinin en popüleri olan servis Google’a ait. Geri alma özelliği, gerçek mail zamanlama özelliği, Google takvim üzerinden etkinlikleri yönetme gibi artıları bulunan mail servisinin gelen kutusu ve mail sınıflama özellikleri de oldukça kullanışlı.

Zaten bu yapı sayesinde en iyi mail uygulamaları listesinde Gmail’in de liste başı olduğunu ekleyelim. Oldukça kullanışlı olan servisin karanlık mod gibi artıları bulunuyor.

‎Gmail - Email by Google
‎Gmail - Email by Google
Developer: Google LLC
Price: Free

Yahoo Mail

Yahoo Mail, en uzun soluklu mail servislerinden birisi. Çok uzun bir geçmişe sahip olan mail servisi, son güncellemelerden sonra daha da kullanışlı hale getirildi. Yahoo olmayan hesapların da kullanılmasını sağlayan uygulama, yenilenmiş arayüzü ile oldukça kolay bir kullanım sunuyor.

Sezgisel kaydırma hareketlerine sahip olan uygulamanın; rengi, teması ve genel dizilimi de değiştirilebilir ve özelleştirilebilir. Bu sayede kendinize özgü bir tasarım elde edebiliyorsunuz. Daha doğrusu uygulamayı kendinize göre özelleştirebiliyorsunuz.

Tek tek mesaj kontrolü yapabileceğiniz gibi maillerde doğrudan GIF mesajlar göndermenin de mümkün olduğunu da ekleyelim. Servis içerisinde doğrudan bulut depolama sunulduğu uygulamanın, ne denli tercih edileceği tartışılır.

‎Yahoo Mail - Organised Email
‎Yahoo Mail - Organised Email
Developer: Yahoo
Price: Free+

Newton Mail

En iyi mail uygulamaları içerisinde son sırada yer vereceğimiz uygulama Newton mail uygulaması. Birden çok hesabı ekleyebileceğimiz uygulamanın tüm iletileri birleştirme ve tek bir gelen kutusu üzerinde görüntüleme ayrıcalıkları bulunuyor. Gelen mailler için okuma zamanı özelliği sunan uygulama, maillerin ne zaman okunduğunun bilgisini veriyor. Dikkat edilecek mailler için günlük bir özet sunulduğunu da ekleyelim.

E-postaları geri çekme, e-posta listelerinin görüntülenmesi gibi ayrıcalıkların da bulunduğu servisin üçüncü parti uygulamaları da desteklediğiniz ekleyelim. Bu uygulamanın detaylarında şunu da belirtelim ki mail servisinin tüm özelliklerini kullanmak için Premium hesabına geçmeniz gerekiyor. Yıllık 50 dolar gibi bir ücretle servisi Premium olarak kullanabiliyorsunuz. İsterseniz 14 günlük bir deneme süresi de sunuluyor.

‎Newton Mail - Email App
‎Newton Mail - Email App

En iyi mail uygulamaları listemizin sonuna geldik. Size en uygun olan mail servisini alternatif olarak seçebilirsiniz. Dediğimiz gibi bu uygulamalar genelde ana mail uygulaması için alternatif olarak kullanılabilecek olan tercih edilebilecek olan uygulamalar. Özellikle ücretsiz olan servisleri kullanmayı tercih edebilirsiniz.

1 YORUM

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?