iOS 9.3.3 jailbreak çıktığını sitemizden duyurmuştuk.  Jailbreak çıktı ve tweakler dönemi başlamış oldu.

Daha önce hazırladığımız video ile de iOS 9.3.3 jailbreakin nasıl yapıldığını şu konumuzda videolu anlatımla paylaşmıştık: iOS 9.3.3 jailbreak. Eğer halen iOS 9.3.3 jailbreak yapmadıysanız öncelikle Jailbreak işlemini yapın.


Daha önce yayınladığımız tweak yazılarına da bakmanızı öneriyorum:

iOS 9.3.3 için en güncel tweakler

iOS 9.3.3 Cydia Tweakleri: Sosyal medya ayarlarını geliştirme

IOS Cihazınızı “Modifiye” Etmek İçin En İyi 6 Tweak!

iOS 9.3.3 Uyumlu Tweakler


 

1. Activator

cydia-Activator

Activator iOS’un klasik tweakidir. Bu tweak ile Normalde iOS’da Apple’ın ayarlamanıza izin vermediği ayarları yapmak mümkün oluyor.  Örneğin, ekranın sağ alt köşesine 2 kez tıklayınca …. uygulaması çalışsın diye ayarlama yapabiliyorsunuz. Onlarca farklı ayar var. Ben özellikle kilit ekranı için bu tweaki kullanıyorum.

iOS 9.3.3 ile tam uyumlu.

 

2. Apex 2

cydia-Apex-2

Klasik iOS klasör görünümlerinden sıkılmadınız mı? Bu tweak ile ana ekranınıza farklı bir görünüm verebilir, aynı tarz uygulamaları gruplandırabilirsiniz. Örneğin, Google’ın bin tane uygulaması var. Bunlardan kullandıklarınızı gruplandırabilirsiniz.

iOS 9.3.3 ile tam uyumlu.

 

3. Auxo 3

cydia-Auxo3

Auxo, iOS 7+ ile gelmişti. Auxo 3 tweaki, kontrol merkezi, multitasking (çoklu görev) içi içe göstermesini sağlıyor. Daha da önemlisi, hepsini kapat (kill all) özelliği ile tüm açık uygulamaları kolayca kapatabilirsiniz.

iOS 9.3.3 ile tam uyumlu.

 

4. Barrel

cydia-Barrel

Resimden de görüldüğü gibi, ana ekran simgelerinize yeni animasyonlar ekler. Eğlenceli bir tweak.

iOS 9.3.3 ile tam uyumlu.

 

5. CallBar

cydia-CallBar

CallBar çağrı uygulamasını tamamen değiştirmiş. Çağrı kabul edebilir, reddedebilir, mesaj gönderebilirsiniz. İyi tarafı tüm ekranı kaplamaması ve üstte araç çubuğu olarak görülmesi.

iOS 9.3.3 ile tam uyumlu.

6. Callisto

cydia-Callisto

Callisto, güvenlik artıran bir tweak. Cihazı açmak için kullandığınız parolayı birileri öğrenirse değiştirmeniz gerekir. Callisto ise her seferinde sizin için parolayı değiştirir. Parola ise o anki saat. Yani sürekli değiştiğinden harika bir çözüm olmuş.

iOS 9.3.3 ile tam uyumlu.

 

7. CameraTweak 4

cydia-Camera

 

CameraTweak 4 ile iOS kamerasına profesyonel resim çekme ve video çekme özellikleri ekleniyor. Çok fazla özelliği var. Neredeyse başka bir resim uygulamasına gerek kalmıyor.

iOS 9.3.3 ile tam uyumlu.

8. CircleIcons

cydia-CircleIcons

CircleIcons çok basit bir tweak. Ayarlar sayfasındaki ikonları yuvarlaklaştırıyor. Daha güzel ayarlar sayfasınız oluyor.

iOS 9.3.3 ile tam uyumlu.

 

9. Eclipse 3

cydia-Eclipse 3

 

Dark mode yani karanlık mod, birçok jailbreakçinin istediği birşey. Eclipse 3 tweak’i ile buna sahip olabilirsiniz. Aynı zamanda ana sayfada bulunan “dock” kısmını da değiştirebiliyorsunuz.

iOS 9.3.3 ile tam uyumlu.

10. FaceDown

cydia-FaceDown

FaceDown tweaki ile iPhone veya ipad’inizin ekranın üzerinde olacak şekilde masaya koyduğunuzda cihazın kilitlenmesini sağlıyor. Bu özellik, özellikle alarm kapatmak için ideal. Cihazı ters çevirdiğinizde, otomatik olarak cihaz uyanıyor. Bu tweak, pil ömrünü de fazla etkilemiyor.

iOS 9.3.3 ile tam uyumlu.

11. Fingal

cydia-Fingal

Fingal uygulamalarınıza eğlenceli animasyonlar ekleyebileceğiniz bir tweak. Aynı zamanda kendi animasyonlu temalarınızı da yapabiliyorsunuz.

iOS 9.3.3 ile tam uyumlu.

12. iFile

cydia-ifile

Jailbreakli her cihazda olması gereken bir tweak. iOS aygıtınız için bir dosya görüntüleyici. Buradan, dosya ekleme, değiştirme veya silme çok kolay Bir tweakden fazlası diyebilirim iFile için.

iOS 9.3.3 ile tam uyumlu.

 

13. Masterball

cydia-Masterball

Pokémon GO oynamayı seviyorsanız, cihazınızın jailbreakli olduğunu saklamak ve banlanmamak için kullanılan güzel bir tweak. Sanırım Pokémon GO artık jailbreakli cihazlarda da oynanabiliyor.  Gerekli olmayabilir artık bu tweak.

14. OneHandWizard

cydia-OneHandWizard

Geçiş ekranlı cihazları tek elle kontrol edebilmek için geliştirilmiş bir tweak. Özellikle iPhone 6/6S Plus modellerde çok kullanışlı. Kendine ait uygulama kısa yolları var.

iOS 9.3.3 ile tam uyumlu.

15. Power Tap

cydia-Power Tap

 

Cihazmızı kapatmak için kullandığımız slide kısmını değiştirebilmemizi sağlıyor.  Buraya yeniden başlat veya respring gibi özellikler ekelyebiliyorsunuz.

iOS 9.3.3 ile tam uyumlu.

 

16. RecordPause

cydia-PRecordPause

RecordPause ile cihazınızı sürekli kayıt modunda tutabilirsiniz. İstediğiniz zaman kaydı durdurabilir ve sonra yeniden başlatabilirsiniz. Aynı videoda görünüyor hepsi.

iOS 9.3.3 ile tam uyumlu.

17. Springtomize 3

cydia-Springtomize 3

Springtomize harika bir tweak. iOS içindeki herşeyi değiştirmenize izin veriyor. Farklı tweaklerle gerçekleştirilebilecek bir çok fonksiyon sadece bu tweak ile gerçekleştirilebiliyor.

iOS 9.3.3 ile tam uyumlu.

18. TetherMe

cydia-TetherMe

Ailenizin de interneti için cihazınızı HotSpot olarak kullanabilirsiniz. Herkes ayrı ayrı internet paketi alacağına sizin HotSpot üzerinden bağlanabilir. Bu tweak ile herkesin kullandığı kapasiteleri istediğiniz gibi ayarlayabiliyorsunuz.

iOS 9.3.3 ile tam uyumlu.

19. TypeStatus 2

cydia-TypeStatus 2

Durum çubuğunda size mesaj yazanları gösteren bir tweak. Bu şekilde iMessage uygulamasından çıkasnız bile size ceva yazıldığını görebilirsiniz. SMS de çalışmıyor tabii.

iOS 9.3.3 ile tam uyumlu.

20. VolumePanel

cydia-VolumePanel

iPhone’u farklı uygulamalarla ve farklı amaçlar için mi kullanıyorsunuz. Her seferinde ses seviyesi ile oynamaktansa, bu tweak ile tüm uygulamaların seslerini tek panelden ayarlayabiliyorsunuz.

iOS 9.3.3 ile tam uyumlu.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?