iPhone ve iPad Home Tuşuna Basmadan Kilit Açma

0
iPhone home tusuna basmadan kilit acma

iOS 10 ile birlikte iPhone ve iPad kilit açma işlemi biraz değişti. Ancak birçok kullanıcı eski kilit açma yöntemini tercih ediyor. Şimdiye kadar, Touch ID ile iPhone veya iPad kilidini açmak için tek yapmanız gereken, parmağınızı Home tuşunun üzerinde tutmaktı. iOS 10’da bunun yerine Home tuşuna basmanız gerekiyor.

Apple bu değişikliğin amacının, Touch ID çok hızlı bir hale geldiğinden kullanıcılara Kilit ekranı bildirimlerini görme şansı vermek olduğunu söylüyor. Ancak bu sizin için bir önceliğe sahip değilse ve mümkün olduğunda çabuk Ana Ekran’a girmeyi tercih ediyorsanız, küçük bir ayar yaparak Home tuşuna basmadan cihazınızın kilidini açabilirsiniz.

Touch ID’de Parmak Koyarak Cihazın Kilidini Açma

  1. Ayarlar‘a gidin.
  2. Genel‘e dokunun.
  3. Erişebilirlik‘e dokunun.
  4. Ekranı aşağı kaydırın ve Ana Ekran Düğmesi ayarını bulun.
  5. Ana Ekran Düğmesi ayarının altında, Parmak Koyarak Aç seçeneğini Açık konuma getirin.

iPhone ana ekran tusuna basmadan kilit acma

Artık Home tuşuna basmadan parmağınızı üzerinde bekleterek cihazınızın kilidini açabilirsiniz. Kullanım şeklinizi değiştirmek, yani iPhone ekran kilidini Home tuşuna basarak açmak isterseniz, geri dönüp bu ayarı kapatmanız yeterlidir.

Ana Ekran Düğmesi ayarlarında tıklama hızını da ayarlayabileceğinizi fark etmişsinidir. Bu ayar cihazın kilidini açmayla ilgili değil, diğer uygulamalarda çift veya üç tıklamanın ne kadar duyarlı olduğunu belirlemek içindir. Örneğin, açık olan uygulamalara erişmek ya da Güdümlü Erişim modunu etkinleştirmek için Home tuşuna ne kadar hızlı basacağınızı buradan belirleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: iPhone Home Butonu Sorunları

BU KONUDA SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ?

Please enter your comment!
Please enter your name here