iOS 11, iPhone veya iPad’te App Store’da gezinirken video önizlemelerini otomatik olarak oynatmaktadır. Bu video önizlemeleri, bir uygulamanın neye benzeyebileceğini anlamaya yardımcı olabilir. Ancak aynı zamanda kullanıcının dikkatinin dağılmasına, pilin normalden daha hızlı tükenmesine ve gereksiz veri kullanımına neden olarak can sıkıcı olabilir. Siz de App Store’da uygulama videolarının otomatik oynatılmasından şikayetçiyseniz, bu özelliği nasıl kapatacağınızı aşağıda bulabilirsiniz.

iPhone veya iPad’te uygun ayarları kullanarak App Store’da otomatik video oynatmayı devre dışı bırakabilirsiniz.

App Store’da otomatik video oynatma özelliğinin ve özelliği devre dışı bırakma ayarının iOS 11 veya daha yeni sürümlerde kullanılabildiğini belirtelim. Dolayısıyla cihazınız daha eski bir iOS sürümü kullanıyorsa bu konu sizi ilgilendirmeyecektir.

App Store Otomatik Video Oynatmatı Kapatma

  • iPhone veya iPad’inizde Ayarlar uygulamasını açın ve iTunes & App Store bölümüne dokunun.App Store otomatik video oynatmayi kapatma
  • Video Otomatik Oynatma‘ya dokunun.
  • Otomatik video oynatmayı kapatmak için mevcut seçeneklerden Kapalı‘yı seçin.

Video Otomatik Oynatma ayarlarında, otomatik video oynatmayı sadece Wi-Fi ile sınırlandıran bir seçenek olduğunu da fark edeceksiniz. Bu, otomatik video oynatmayı seven ancak hücresel internet kotasının tükenmesini istemeyen bazı iPhone veya iPad kullanıcıları için makul bir ayar seçeneği olabilir.

App Store, cihazınızın pil ömrü yetersizse veya yavaş internet bağlantısına sahipseniz, otomatik video oynatmayı geçici olarak devre dışı bırakma özelliğine de sahip. Ancak özelliği tamamen devre dışı bırakmak için yukarıdaki adımları takip etmeniz gerekiyor.

App Store için otomatik video oynatmayı yeniden etkinleştirmeye karar verirseniz, yukarıda yer verdiğimiz ayarlara geri dönüm özelliği tekrar Açık konuma getirebilirsiniz.

Bunu da okuyun: iOS 11’de Yavaş Çalışan iPhone veya iPad’i Hızlandırmak İçin 11 İpucu

İLGİLİ HABER:  iOS 13 Jailbreak Kısa Süre Sonra Yayınlanabilir

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?