iPhone’un Şarjı Çabuk Bitiyor Ne Yapmalıyım?

0
5492
iPhone Şarjı Çabuk Bitiyor
iPhone Şarjı Çabuk Bitiyor İse

iPhone’un şarjı çok çabuk bitiyor, bataryası kendiliğinden bitmeye başladı diyorsanız eğer GSM İletişim teknisyenleri tarafından bu sorunun sebepleri ve çözüm yolları paylaşılmıştır.

1. Batarya Ömrünün Sona Ermiş Olması

Her bataryada olduğu gibi iPhone akıllı telefonlarının bataryalarının da bir kullanım ömrü bulunmaktadır. Telefonunuzu ilk aldığınızda şarjı uzun bir süre (Örneğin 24 – 48 saat arası) giderken kullanım sayısı itibari ile zamanla bu süre kısalır. Örneğin 300 kullanımdan sonra bu süre bir kaç saat bazına kadar düşebilir. Yani bataryanın doldurulma sayısına ters orantılı bir şekilde şarj dayanıklılık süresi de zamanla azalmaktadır.

2. Batarya Şişmesi Sorunu

iPhone akıllı telefonlarında karşılaşılabilen bir diğer sorun ise batarya şişmesidir. Telefonun aşırı bir şekilde ısınması sonucunda ya da kullanım hatalarından dolayı batarya şişmesi yaşanabilmektedir. Bu sorun direk olarak şarj süresini etkilemekte ve bataryanın bitmesine sebebiyet vermektedir.

Batarya şişmesi aynı zamanda anakarta ve ekrana baskı yaparak daha büyük hasarların çıkmasına sebebiyet verebilir. Telefonunuzda batarya şişmesi olup olmadığını anlayabilmek için cihazınızın uzman bir APPLE teknisyeni tarafından açılarak test edilmesi gerekir. Tabii şişme fazla ise kasada belirli bir tümsek oluşturabilir ve ekranın kasadan ayrılmasına sebebiyet verebilir.

3. Orjinal Olmayan Şarj Aletlerinin Kullanılması

Orjinal olmayan şarj aletlerinin kullanılması şarjın çabuk bitmesine etken faktörlerden bir tanesidir. APPLE’ın telefonlarına özel olarak üretmiş olduğu şarj aletlerinde kullandığı amper miktarı ve teknolojisi bellidir. Araba şarj aletlerinin ve orjinal olmayan şarj aletlerinin kullanılması batarya ömrünü kısaltan ve dolayısı ile şarj süresini azaltan etkenlerden bir tanesidir.

4. Kullanıcı Hatası

Aslında bu madde hemen hemen hepimiz tarafından bilinen ancak uygulamaya geçilmeyen bir maddedir. Telefonun bataryası %100 şarj olmadan cihazın şarjdan çıkarılması, gece uyurken cihazın şarjda takılı bırakılması, batarya tam olarak bitmeden telefonun şarjda takılması batarya ömrünü kısaltan ve buna paralel olarak şarjın çabuk bitmesine sebep olan faktörler arasında yer almaktadır.

İLGİLİ HABER:  iPhone ekran değişimi nasıl yapılıyor?

iPhone’unumun Şarjı Çabuk Bitiyor Ne Yapılmalı

Yukarıdaki sebeplerden dolayı telefonunuzun şarjı çabuk bitmeye başladı ise çözüm yolu batarya değişiminin yapılmasıdır. Batarya değişimi uzman ve tecrübeli APPLE teknisyenleri tarafından tamamen sterilize edilmiş, statik elektrikten arındırılmış ve 7/24 güvenlik kameraları ile denetim altında tutulan teknik servis odalarında gerçekleştirilmelidir.

Batarya değişimi yapan teknisyenler ek önlem olarak statik elektrikten arındırıcı bileklik takmalı ve teknik servis odası sigortalı olmalıdır. Yani değişim sırasında cihaza gelebilecek en ufak hasar dahi sigorta tarafından karşılanmalıdır.

GSM İletişim’de iPhone Batarya Değişimi

GSM İletişim’de iPhone batarya değişimi alanında profesyonel APPLE teknisyenleri tarafından sadece 30 dakika içerisinde yapılmaktadır. Bu süre 2 taraflı ücretsiz kargo gönderim hizmetinden faydalanıldığında ise 3 (üç) iş günüdür.

  1. Batarya değişimin yapıldığı teknik servis odasında yukarıda bahsedilmiş olan koşullar sağlanmaktadır.
  2. Değişim sonrasında bilgileriniz kesinlikle silinmez.
  3. Cihazınızın batarya dayanıklılık süresi ilk günkü haline geri döner.

iPhone batarya değişimi sonrasında telefonunuz 6 ay GSM İletişim imzalı ve kaşeli teknik servis garanti kartı ile birlikte sizlere teslim edilir. Bu sayede garanti süresi içerisinde kullanıcı hatası dışında batarya ilgili yaşanılan her türlü teknik sorun ücretsiz olarak çözüme kavuşturulur.

iPhone batarya değişimi fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilmek için iPhone Batarya Değişimi Fiyat Listesi sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?