iphone-titresim-kapama

iPhone‘da varsayılan olarak zil sesi ve titreşim olmak üzere iki tür uyarı mevcuttur. Bu nedenle, iPhone’unuza bir çağrı veya mesaj geldiğinde telefonunuz çalar veya titrer. iPhone’un sessize alma tuşunu çevirirseniz, zil sesi uyarıları kapanır ancak titreşim uyarılarını yine de almaya devam edersiniz. Bu varsayılan durum çoğu iPhone kullanıcısı için ideal olsa da, bazı kullanıcılar iPhone’larında titreşimi kapatmak isteyebilir.

Bu makalede, iPhone’daki tüm titreşimleri tamamen kapatma işlemini nasıl yapacağınızı anlattık.

iOS’ta sistem genelinde titreşimi devre dışı bırakarak, normalde her bildirim için aldığınız

iPhone Sessize Alma Tuşu

titreşim uyarılarını artık almazsınız. iPhone sessiz modda değilse, uyarı olarak tercih ettiğiniz zil sesini duymaya devam edersiniz. Ancak iPhone sessize alma tuşu etkinse o zaman ne zil sesi ne de titreşim alırsınız. iPhone tamamen sessiz olur ve hiçbir fiziksel uyarı almazsınız.

iPhone’da titreşimi tamamen kapatmak tüm uygulamalar, tüm bildirimler, tüm mesajlar ve gelen çağrılar için titreşim olmayacağını ifade eder.

iPhone’da Titreşimi Tamamen Kapatma

iPhone’unuzun hiç titremesini istemiyorsanız, aşağıdaki adımları takip edin:

  1. iPhone’da Ayarlar uygulamasını açın.
  2. Genel‘e ve ardından Erişilebilirlik‘e dokunun.
  3. Erişilebilirlik sayfasını aşağı kaydırın ve Titreşim‘e dokunun.
  4. Titreşim anahtarını KAPALI konuma getirin.

Titreşim kullanmayı seviyorsanız, iPhone’unuzu kişiselleştirmenin en ilginç yollarından biri iPhone’da her kişi için özel titreşim oluşturmak ve ayarlamaktır. Bu özellik tek tek kişiler için benzersiz titreşimler oluşturmanıza olanak tanır. Böylece telefonunuz sessiz modda ve titreşim açıkken, kimin aradığını veya mesaj gönderdiğini anlayabilirsiniz. iPhone’unuz cebinizde olduğunda sizi kimin aradığını bilmek oldukça yararlı bir özellik olsa gerek değil mi?

İlgili Yazılar:

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?