iPhone Takvim Virüsü Nedir? Nasıl Silinir?

15
8605
iPhone takvim virüsü

iPhone takvim virüsü, takvim uygulamasını aktif olarak kullanan iPhone kullanıcılarının epey canını sıkacak olan bir durum. Takvim uygulamasında soğumanıza neden olan bu virüsün ne olduğuna ve bu virüsten nasıl kurtulacağınıza bakalım. Merak etmeyin iPhone takvim virüsü silme ve bildirimlerden kurtulma mümkün.

Bakın: iPhone ve iPad’de Takvime Etkinlik Ekleme ve Düzenleme

iPhone Takvim Virüsü Nedir?

iPhone takvim virüsü silme işlemine geçmeden önce sizi biraz aydınlatmak istiyorum. Gerçekten bir virüsten mi söz ediyoruz? Aslında değil. Nasıl bir sorunla karşılaşıldığını konuşalım. Böyle bir giriş yapalım.

Bu sorunu yaşayan kullanıcılar, gün içerisinde sürekli olarak takvim uygulamasından bildirim alıyorlar. Günde 1-2 hatta 5-10 sayı değişiyor. Sürekli takvim bölümünden bir bildirim geliyor ve bildirimler genelde mantıksız şeyler oluyor. Kiminde “hediye kazandınız”, işte “virüs taraması yaptırın” gibi bildirimler görülüyor.

iPhone takvim virüsü

Bu tamamen spam bir abonelik servisinden kaynaklanıyor. Clıck subscrıbe isimli bir abonelik servisine, tarayıcınız üzerinden ya da fark etmeden abone oluyorsunuz ve sürekli size spam reklam bildirimleri gösteriliyor.

Bunun için de takvim uygulaması kullanılıyor. Tam olarak bir takvim virüsü olmasa da iPhone takvim spam gösterimlerine neden oluyor.

Sürekli reklamlar görüyorsunuz. Etkinlik olarak reklamların oluşturulmasıyla karşılaşıyorsunuz ve hesaplara baktığınız zaman da “Clıck subscrıbe” isimli bir hesap ile karşılaşıyorsunuz. İnternette dolaşırken reklamlara tıkladığınızda ya da Google abonelikleri üzerinden bu spam servis kullanılabiliyor.

iPhone Takvim Virüsü Nasıl Silinir?

Takvim üzerinde gösterilen reklamları ya da etkinlikleri silmeniz yeterli değil. Bazı kullanıcılar takvim uygulamasından tamamen vazgeçiyor bu da doğru değil. Spam hesabı kaldırmanız sizi bu dertten kurtaracaktır. Endişelenmeyin nasıl yapacağınızı anlatacağız.

 • “Ayarlar’a” giderek işe başlayalım.
 • Ayarlardan “Parolalar ve Hesaplar” yoluna girin.

iPhone takvim virüsü

 • Hesaplar altında “Abone Olunan Takvimler” seçeneği olacak.
 • “Clıck subscrıbe” ifadesini de burada görürsünüz.
 • Dokunun ve bu hesaba girin.
 • Altta “Hesabı Sil” yoluna tıklayın ve onaylayarak hesabı silin.
İLGİLİ HABER:  Apple iPhone Fotoğraf Öğreticisi için Yeni Videolar Yayınladı

İşte bu kadar. iPhone takvim virüsü silme adımları tamamlandı. Artık takviminizde anlamsız, saçma bildirimler görmekten kurtulacaksınız. Telefonunuzu falan sıfırlamanıza gerek yok. Sadece bu spam hesabı kaldırmak yeterli oluyor.

15 YORUMLAR

  • Bende de ayni durum vardi, ben Ayarlara girdim, TAKVIMi buldum (kontaklarin altinda) takvime tikladiginizda, hesaplar diye bir secenek var ona da tikladiginizda Scribe edilen spam websitesini gorebilirsiniz, onunda uzerine tiklayinca hesabi sil seceneginden silebilirsiniz.

 1. Cok tesekkur ederim, gunlerdir rahatsiz eden takvim mesajlarindan kurtuldum.

  Not:Parolar ve hesaplar kismini bulamayanlar onun yerine; TAKVIM Secengine tiklayip sonra da ayni sekilde yukarida ki asamalari takip ederek ayni sonuca ulasabilirler.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?