iPhone Suya Düştü, Ne Yapmalıyım ?

Suya düşen iPhone'unuz hakkında neler yapabilirsiniz? Garanti durumu nedir? Tamiri mümkün müdür? Değişim yapılır mı? Tüm bu sorulara yanıtlar vermeye çalıştık.

585
1304

Binlerce lira verdiğiniz iPhone’unuz suya düştüğü için bu sayfaya geldiğinizi biliyoruz.  iPhone’un suya düşmesi durumunda acil olarak yapmanız gereken bazı şeyler var. Eğer başınıza böyle bir durum gelmediyse bile, bu tarz durumlarla karşılaştığınızda neler yapabileceğinizi bilirseniz iPhone’u kurtarmak için bir adım atmış sayılırsınız.

Suya Düşen iPhone Nasıl Kurtarılır ?

iPhone’un suya düşmesi durumunda birçok arıza meydana gelebilir. Örneğin;

 • Bazı iPhone’lar suya düştükten sonra aşırı ısınırlar. Bu durum kısa devre olabileceğinin bir göstergesidir.
 • Suya düşen iPhone’u kapatamayabilirsiniz.
 • iPhone’un ekran dokunmatiği suya düştükten sonra çalışmaz hale gelebilir.
 • iPhone’dan ses gelmeyebilir.

Öncelikle panik yapmanıza gerek yok, elinizde suya düşmüş bir iPhone varsa ;

 • iPhone’u sudan çıkarır çıkarmaz hemen kapatın
 • iPhone’u kapattıktan sonra içinden hattınızı çıkartın
 • Mikrofiber bir bez yardımı ile iPhone’u iyice kurulamaya çalışın
 • iPhone’un tamamen içine gömülebileceği içi pirinç dolu bir kap hazırlayın ve iPhone’u bu kabın içerisine gömün
 • iPhone’u pirincin içinde en az 2 -3 gün bekletin

3 Günün sonunda iPhone’u pirincin içinden çıkarın ve Home tuşunun ve açma kapama tuşunun ne durumda olduğunu anlamaya çalışın. Eğer bu tuşlara bastığınızda sıradışı birşeyler olduğunu hissediyorsanız cihazınızı tekrar pirincin içine gömün ve 2 -3 gün daha bekletin.

Suya düşen iPhone’u kurtarmak için yukarıdaki adımları izlerseniz başarılı olma ihtimaliniz artar. Ama kesin çözüm budur demiyoruz.

UYARI: Telefonunuz deniz suyu gibi bir tuzlu suya düştüyse, önce normal su ile yıkayın. Deniz suyundaki tuz kısa sürede devrelerin oksitlenmesine neden olmaktadır. Yıkadıktan sonra servise götürebilir veya pirince koyabilirsiniz.

iPhone Suya Düştü Ne Yapmalıyım

Neden Pirinç ?

Çünkü pirinç suya düşmüş olan cihazınızın içerisindeki suyu tamamen emecektir ve iPhone’un içi dışı tamamen kuruyacaktır. Eğer iyi bir şekilde kurumazsa ve siz cihazı açmaya çalışırsanız iPhone kısa devre yapabilir ve kurtarılamayacak duruma gelebilir.

Ekleme: Suya düşen iPhone’u bir kutuya koyduktan sonra, yanına birkaç tane silica koyarak, 2 gün kutuyu kapatıp bekletin. Pirinçten daha etkili oluyor. Silica genellikle ayakkabı satın alınca kutusundan çıkan aşağıdaki gibi birşey:

Silica Paketi

 

Suya düşmüş telefona yapılmayacaklar:

 • Öncelikle sakin olun. Panik yapmayın. Birçok kişi bu sorunu kayıpsız atlattılar. Rahat olun.
 • Saç kurutma makinesi ile kurutmaya kalkmayın. Devreyi bozarsınız.
 • Elektrikli süpürge ile suyu çekmeye çalışmayın. Dokunmatiği bozarsınız.
 • Kesinlikle açmaya çalışmayın. Kısa devre olur.
 • Telefonu sarmayın, sallamayın.
 • Üflemeyin. Suyun daha derinlere kaçmasına neden olursunuz.

Suya düşen iPhone Garanti Durumu

Eğer iPhone’nunuz suya düştükten sonra bu yöntemlerle de düzelmiyorsa, teknik servise götürmekten başka şansınız yok maalesef.

Suya düşen iphone garanti kapsamına girer mi?

Birçok kişinin merak ettiği bu sorunun cevabı. maalesef HAYIR. iPhone veya iPad suyla temas ettiğinde garanti kapsamından çıkar. Bu konuda Apple’dan alıntı yapalım:

 

“iPhone veya iPod sıvı nedeniyle (örneğin, kahve veya alkolsüz içki) hasar görürse, sıvı hasarı için uygulanan servis Apple’ın bir yıllık sınırlı garantisi veya AppleCare Protection Plan (APP) kapsamında değildir. 2006’dan sonra üretilen iPhone ve çoğu iPod aygıtlarında, aygıtın suyla veya su içeren sıvıyla temas edip etmediğini gösteren yerleşik Sıvıyla Temas Göstergeleri bulunur.”

Geçen yıl Apple’ın servis formları internete sızmıştı:

Yukarıdaki resimde ok işareti ile gösterdiğim yerde sıvı teması konusundan bahsedilmiş. Bu durumda işlem yapılacağı ama garanti dışı işlem yapılacağı belirtiliyor.

Apple’ın şöyle bir uygulaması mevcut: Suya düşen iPhone’un garantisi varsa size ücretli cihaz değişimi teklif ediyorlar. Bu değişim de iPhone X, iPhone 8/ 8 Plus, iPhone 7/ 7Plus hatta iPhone 6s/6s Plus için oldukça cazip. Daha düşük modeller için biraz pahalı oluyor maalesef. Aşağıdaki tablo 2018 yılı için ücretli cihaz değişim fiyatlarını göstermektedir:

Yuvarlak içine alınan iyatlar aynı zamanda ücretli değişim fiyatlarıdır.

Garantiniz devam etsin veya etmesin; yukarıdaki fiyatlarla suya düşen iPhone yenisi ile değiştiriliyor.

iPhone’un suya düştüğü nasıl anlaşılır?

iPhone’larda sıvı temas göstergeleri vardır. Sıvı teması halinde bu göstergeler renk değiştirirler. Servislerin suya düşen iPhone’un anlamasının 1. yolu budur. Ama bazen sıvı temas göstergelerine sıvı ulaşmaz ve göstergeler bozulmaz. Servis bu gibi durumlarda diğer belirtileri anlamaya çalışır. örneğin, kasanın içindeki bir leke, metal kısımlarda meydana gelmiş bir aşınma, su temasının delillerindendir.

Sıvı temas göstergeleri yazımızda bunlarla ilgili ayrıntılı bilgi vermeye çalıştık.

iPhone Suya Düştü Beyaz Ekran Hatası Alıyorum ?

iPhone suya düştüyse ve beyaz ekran hatası alıyorsanız önce cihazınıza reset atmayı denemeniz gerekir. Bu reset işlemini yapabilmek için Home tuşuna ve Açma/Kapama tuşuna aynı anda basılı tutun, daha sonra cihaz kapanıp tekrar açılacaktır. Eğer beyaz ekran sorunu geçtiyse cihazınız kurtuldu demektir, beyaz ekran sorunu devam ediyorsa donanımsal olarak bir arıza var demektir ve Apple teknik servisden destek almanız gerekecektir.

Güncelleme: Şu yöntem de işe yarıyor:

1- Ayarlar > Ekran ve parlaklık > Otomatik kilit seçeneğini “Asla” yapın.
2- Otomatik parlaklığı da aynı yerden maksimum yapın.
3- Şarj kablosunu takarak, bir poşetin içine pirince koyun.
4- Bir- iki gün bekletin.

Suya düşen iPhone tamir edilir mi?

Bu sorunun basit bir cevabı yok. Duruma göre değişir. Örneğin; anakart arızalandıysa genellikle yapacak birşey olmuyor. Zaten anakart fiyatı iPhone fiyatına denk. Bu yüzden değişim yapmak pek mantıklı değil.

Diğer bir durum da şu: Suya düşüş bir iPhone’un tamirinden belirli bir süre sonra, farklı arızalar da görülebiliyor. Bu yüzden birçok servis suya düşmüş bir cihazı tamir etmek istemeyebiliyor.

Ama sonuç olarak; sıvı temasına uğrayan bir iPhone tamir edilebilir.

Umarım Apple Uzmanı olarak suya düşen iPhone‘u kurtarma konusunda yardımcı olabilmişizdir, eğer sorun devam ederse yorum yazarak bize sorununuzu iletebilirsiniz.

Soru sormaktan çekinmeyin lütfen. Büyük bir aksilik olmadığı sürece 24 saat içinde tüm sorulara cevap verilmektedir.

Özet
Tarih
Konu ile ilgili sorularınıza en geç 24 saat içinde yanıt vermeye çalışacağız. Lütfen soru sormaktan çekinmeyiniz. AppleUzmani.net'i desteklemek için lütfen sosyal medya sayfalarımızı beğeniniz ve konuyu paylaşınız.

585 YORUMLAR

 1. İyi günler Iphone se telefonum var .Klozetin içine düştü önce kullandım sonra işlem yapmadım ilk düştüğünde çalışıyordu hoporlörden karşı tarafın sesi gelmiyordu msj da atabildim .. Sonra beyaz ekran oldu kurutma makinesi ile bir süre kuruttum ve pirincin içine koydum kartı çıkarmamıştım . Şimdi sizin yorumlarınızı okuyunca çıkarttım ve sıvı göstergesine de baktım kırmızı değil telefon açılıyor ama servis aranıyor diyor ve şarjda olmasına rağmen şarz 1 gösteriyor şarz ilerlemiyor .. Ne yapmalıyım kurtarılabilir mi ??

 2. MERHABALAR İPHONE 5S VAR BENDE 2015 YILINDA ALMIŞTIM 2017 YILININ EYLÜL AYINDA BOZULDU PRİNÇ VS HER TÜRLÜ İŞLEMİ YAPTIM AMA TELEFON AÇILMIYOR YENİ BİR TELEFON ALDIM SM AMA ONDAN DA MEMNUN DEĞİLİM . BU TELEFONUMU NASIL DEĞERLENDİREBİLİRM ACABA ŞUAN. BU ÜRÜNÜ VERİP ÜCRET KARŞILIĞI BAŞKA TELEFON ALABİLME ŞANSIM VARMI

 3. merhabalar bugün küçük bir kaza geçirdik yanma olayı üzerime buhar hortumu geldi ve beni soğuk suyla yıkadılar o sırada hemen cebimden 6 s iphonumu çıkardım olaydan 1saat sonra falan telim çalışıyordu görüşmeler yaptım sonra ekranda beyazlık lar ve kuşaklar oluştu telim kapandı açılmıyor yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

 4. Merhabalar bugün iPhone 6s telefonum yağmur suyu birikintisine ekranı üstüne düştü çıkardım ve kurulayip pirince gömdüm fakat kulaklık girişi falan ıslanmıştı, telefonum düştüğünde kapalıydı o yüzden kontrol etme şansim olmadı sim kartı hala takılı ne yapmamı önerirsiniz kurtulma şansı var mıdır yardımlarınız için teşekkürler şimdiden

 5. Cihaz dünden beri pirincin içinde fakat kurularken oldukça ıslanmışti kulak pamuguyla sildigimde oldukça su çıktı su birikintisi içine gömülmüştü çünkü içinde önemli belgelrim var açıkçası onları kurtaramamaktan korkuyorum kendim açmayı denemeden bir tamirciye mi götürmeliyim emin olamıyorum teşekkürler tekrardan

 6. telefonum İphone 5s klozete düştü fakat su temidi ve domestos deterjanı vardı suda düşer düşmez direk aldım havlu ile kuruladım ve kapattım pirince koymak o telaşla aklıma gelmemişti fakat telefonu tekrar açmaya calışırken kendi kendine kapandı ve pirince koydum bi 17 saat bekledi sabah aldım apple götürdüm fakat iade dediler ve 1.300tl istediler elim boş şekilde eve döndüm. Aslında suanda telefonum açık sarja taktığımda veya sessize aldığımda titriyor ama ekran siyah normal bir telefon calışmazken nasıl siyahsa buda aynı o şekil ama telefon açık ne yapmam gerekk lütfen yardım edin.

 7. Merhabalar,

  Iphone 7+’um havuza düştü ve normal calıştı sonra. Fakat 1 saat sonra, kullandığımda sıcak olmaya başladi ve daha sonra kapandı. Ben de en son şarjı düşük olduğundan, şarjı bitti zannetim.. Yani 1,5 saat sonra şarja soktum, sonra internette aradığımda bunun yanlış olduğunu gördum ve hemen çıkarttım. Şimdi benim size sorum, iphone 7+’um daha kurtarılabilir mi? Fotoğraf ile videolarım da maalesef icloud da değildi, hepsini geri getirebilirmiyim acaba?

 8. iyi günler
  benim iphone x su hasarı aldı. açılmıyor sedece apple logosu gelip gidiyor kendi kendine başlatıyor ama açılmıyor. yedeklemem yok bilgileri kurtarabilirmiyim? garanti ucret karşılığında yeni cihaz yolluyor ama bilgileri kurtarmıyor. telefonu dışarda tamir etsem bilgileri kurtarabilirmiyim.

 9. iphone 8 plus kullanıyorum telefonum havuz suyuna düştü ve anında çıkardım ve telefonu kapattım telefon titriyordu bundan 1 saat sonra telefonu açmayı denedim hiçbir şekilde açılmadı şimdi renk göstergesine baktım ve pembemsi bir renk var ne yapmalıyım ?

 10. iphone 8+ ım havuza düştü hemen çıkarıp kurttum ve telefonu kapattım ama titriyordu telefon 1 2 saat sonra açmayı denedim hiçbir şekilde açılmadı pirinçe yatırdım açılmadı ve kırmızı göstergeyi gördüm ne olacak bundan sonra ?

 11. merhabalar 8+ suya düştü saniyesinde telefonu kurutup kapattım ve 1 2 saat sonra açmayı denediğimde açılmadı 1 gün pirinçte beklettim ama nafile ne yapmam gerek

  • Merhabalar. Biraz daha pirinçte bekletin. Düzelmezse yetkili serviste ücretli cihaz değişimi yaptırma şansınız var. Ücret fazla gelirse özel servislere başvurabilirsiniz. Ama garantisi bitmiş olur.

 12. Benimki iphone 6 mutfağı temizlerken suda kaldı birlaç dk sonra çıkartıp saç kurutma makinesiyle kuruttuk sim kartını çıkardık başka napmamız gerek yardımlarınız için şimdiden teşekür ederim

 13. iyi günler,
  iki gün önce iphone se telefonum sadece çantamın içinde soğuk suyla yan yana durdu ve sadece su damlacıkları yüzünden 1 saat içinde içerisine su almış. Hem iç hem dış ekranda varmış gibi gözüküyor, açınca ana ekranda takılı kalıyor home+kilit tuşlarıyla kapatabiliyorum. Bir gün pirinç içinde kaldı su azalmış gibi ama büyük bir çoğunluğu duruyor( ekranın sağ yarısı gibi bir kısım) . Yani suya düşme gibi asla bir durum olmadı ve bir telefon su şişesinin yanında dahi durmaya dayanıklı değilse bu gerçekten kullanıcı hatası olarak mı tanımlanır ? Yetkili servisine götürürsem garanti kapsamına alınma şansı var mıdır?

 14. Kolay gelsin iphone 7 telefonum havuza düştü ekranın bi bölümü karardı ekran ışığı iyice karardı kapatıp 2 gün pirinçte beklettim sonra açtım apple işareti çıkıyo sadece açılmiyo napmaliyim

  • Artık servise götürmekten başka yapacak birşey yok maalesef. Yetkli servisler ücretli cihaz değişimi teklif edebilirler. Özel servislerde tamir edebilir. Özel servisleri tavsiye ederim daha yeni almadyısanız cihazı.

 15. merhaba iphone x suya girdim herşeyi çalışıyor çalışmayan hiç bir aksamı yok ama sadece görüntü gelmiyor. Siri dahil her şey çalışıyor. ekran siyah sudan çıktıktan sonra telefon bir müddet kendiliğinden açıldı kapandı sonra açıldı ama 3-4 saat sonra ekranda yeşil çizgiler geldi bir ve iki tane bende kapattım ondan sonra ekran hiç gelmedi şu anda bir poşete 2 kilo kadar pirinç koydum cihazı içine koydum kapalı ve sim kartı çıkartarak durumu ne olabilir?

  • Merhaba. Geçmiş olsun. 1-2 gün bekletin. Düzelmezse 2 seçeneğiniz var. Ya 3300 TL karşılığında yetkili serviste cihaz değişimi yaptıracaksınız ya da kaliteli iş bilir bir özel servis bulup şansınızı deneyeceksiniz. Ben 1. sini tavsiye ederim. garantisi de devam etmiş olur. özel servis yapsa bile sorun çıkma ihtimali yüksek sonrasında.

 16. Merhabalar dün telefonumu bulaşık yıkanan yere koydum ama su yok zannettim ters koydum 2 saat sonra fark ettim ekran gitmişti içini su almıştı kameramda buğulu olmuştu eve gelir gelmez pirince attım sabah baktığımda kameramda buğululuk gitmişti düzelir mi telefonum hala pirinçte yarına kadar çıkarmayacağım arada açılıyormu diye bakıyorum açılmıyor lütfen yardım edin çok korkuyorum telefonum ıphone 6

 17. Merhaba ben bisiklet sürerken düştüm telefon sepetteydi iPhone 6 kanalizasyon gibi bir yere düştü ve 3 metreydi alamadım belediyeden geldiler ama 45 dk kadar suda kalmıştır pirince gömdüm ama sizce kurtarma ihtimalli var mı çok uzun süre durdu

 18. İyi günler ıphone 6 cihazım yaklaşık 6 gün önce yarım bardak kadar su aldı belki biraz daha fazla telefonu kuruladım falan bi 20 dk pirinçte beklettim. biraz denedim telin ses açma kapama titreşim tuşları yarım çalışmaya başladı ve sonra tamamen çalışmadı. Panik yaptım hemen telefoncuya götürdüm. Yolda giderken ekran parlaklığını tamamen kısınca ekranın sağ köşe tarafında kararma fark ettim. Telefoncuya verdim bana ilaçlama olacak. Kurluanıp halledices dediler. Yarın belli olacak her şey. Sizce sonuç ne olur cevap verirsenisz sevinirim. merak ediyorum..

 19. Merhaba bugun telefonda sivi temasi oldu iphone6 cok fazla degildi su sadece islak bikini ile ustune oturmusum yani direkt olarak suya dusmedi ama baya bi islakti kuruladim hemen ilk bas dokunmatigi yavasladi sonra ekran gitti sadece iphone simgesi gelip gidiyodu bi arkadasim sarza tak duzelir dedi taktim açıldı kullanmaya başlamıştım yavastan o sirada bi yandan apple arıyordum appleda çalisan bayan dediki yazılım guncelleme yap ne alakaysa guncellemeye bastim telefon gitti birdahada acilmadi su an pirince koydum basima agrilar girdi ne yapmaliyim teknik servis sıvı temasi olduğunu anlamamasi için cunku garanti kapsamina girmiyor sivi temasi

 20. Merhabalar i phone x im ile su altında fotograf çektim sonrasında telefonum çalışıyordu hatta arama bile yaptım. Yarım saat içinde telefon kapandı açmaya çalışınca başarılı oldum ve cihaz açıldı. Tekrar kapandı ve açmak isteyince sadece apple simgesi göründü. 8 saat oldu hala kapalı telefon. Napabilirim bu durumda..

  • Gece boyunca pirinç içinde kaldı ama durum hala ayni… yalnız farkettigim bir sey var telefonun on kamerasini kapsayan daire şeklindeki kısmın içinde buhar var acaba henüz kurumamis midir

   • Nuray hanım hiçbir iphone su geçirmez değil. Sıvı teması da garanti kapsamında tamir edilmiyor. Önünüzdeki seçenekler:
    1- Apple yetkili servise verip, ücretli cihaz değişimi yaptıracaksınız. 3700 TL istenir. Ama garantisi devam eder.
    2- İyi bir özel serviste yaptırtacaksınız. Çok daha iyi fiyata yapılır ama garantisi bozulur. Üstelik sonradan yine bozulma ihtimali de var.

 21. Merhaba benim apple 6 telefonum denize dustu cebimde hemen cikardim cebimden kuruladim pirince yatirdim ama erkan acilmiyor gibi gozukuyor ama geri gidiyor neden böyle yapiyor bilgi verirseniz sevinirim Tesekkurler

 22. Merhaba benim sorum şu iphone 7 cihazim havuza düştü çıkardım bir home tuşu calismiyordu pirince koydum düzeldi ama ekranin kosesinde su kalmis ve kanera bugu yapmis suan telefonda teknik olarak hiçbir sorun yok. Biraz daha koydum pirince sizce kalan suyu tamamen Emer mi ya yada ilerde bi sorun çıkarır mi

 23. Iphone 6 var nasıl olduğunu bilmiyorum ama ekran da biraz su lekesi var ama çalışmasında hiç bir sorun yok 3 gün pirinçte kaldı ama ekrandaki leke gitmedi ne yapmam lazım şimdiden teşekkür ederim

  • Maalesef garanti kapsamından çıkartan bir sorundur su teması. Garantiniz varsa ya yetkili serviste ücretli cihaz değişimi yaptırtacaksınız ya da özel serviste ekran değişimi. Ben 2. sini tavsiye ederim.

 24. merhaba benim ıphone 7 havuza düştü ve garantiye gönderdim 2200 tl masraf çıkarttılar garantiden aldım ama aradan 3 gün geçti su gireli bundan sonra pirincin içine koysam düzelme ihtimali varmıdır ilk günde sabaha kadar şarjda bırakmışttım

 25. selamlar öncelikle kolay gelsin fatih bey iyi çalışmalar diliyorum, 3 gün önce i6 model telefonumla havuzda yaklaşık 10 dakika farkında olmadan kaldım daha sonrasında çıkarır çıkarmaz kurulayıp 2 saat sonra sizin tavsiyeleriniz üzerine prinçte beklettim, yaklaşık 2 gün aralıkla çıkarıp yoklayarak princin içine tekrar soktum ve en son çıkarıp yola çıktım izmire geldiğimde çantamdan çıkıp sarja koyup açmayı denedim ekran biraz sallayarak titreyerek açıldı, fakat ekranın bazı bnölgelerinde gölge gibi çok seyrek solmaları vardı ve dokunmatik çalışmıyordu şimdi tekrar prince koydum ne yapmam gerekli apple servisini düşünmüyorum sizce kendi kendine dokunmatiği gelirmi geri? ya da ekran için ne kadar fiyat verirler aşağı yukarı özel servisler ve başka ne gibi sorunlar olabilir sizce ne yapmalıyım, teşekkürler

  • Selam Kaan bey. Özel servis bence de i6 için iyi olur. Yeterince bekletmişsiniz bence servise götürün. Ekran 150-200 TL’ye değişir ama belki değişmesine gerek kalmayabilir. İyi bir servis ve orijinal ekran tavsiye ederim. Çıkma telefonlardan ekran olabiliyor servislerde orijinal.

 26. selamlar.22 temmuz pazar günü i 7 plus ımı deniz de çekip yapmak için 2-3 sefer 5 er saniye suya soktum çıkardım çekimi yaptım üzerinde kılıfta vardı fakat önce home tuşu hassaslaştı kameralarda buğu belirdi kuruladım sonra reset attım daha sonra ekran ortasında renkler belirdi beyaz kırmızı gibi ve applle logosu yandı söndü .aşırı ısınmıştı gölgeye aldım sonra cihaz kapandı ve bir daha açılmadı.1 gün kadar pirinç dolu kabda beklettim ve yine açılmadı.bu günde cihazı sakarya esc yetkili servise gönderdim. ekran değişimine razıyım fakat anakart yanmışmıdır acaba?

  • Selamlar Gökhan bey. Apple sıvı temasına garanti vermediği gibi yalnızca ücretli cihaz değişimi işlemi yapıyor. Ya yetkili serviste cihaz değişimi yaptırtacaksınız ya da özel serviste tamir.

 27. Merhabalar.iphone 6s kullanıyorum telefonum akan suya düştü ve birkaç dakika sonra çıkarabildik telefonu ve çıkardığımızda telefon çalışır durumdaydı hemen kapattım kuruttum ama sim kartı çıkarmadım pirince yerleştirip bir gün beklettim çıkarıp şarja taktigimda telefon açıldı bir sorunu yok gibi görünüyordu ama ekranında lekelenmeler olmuştu bir süre sonra kendi kendine kapanıp tekrar açıldı ve dokunmatik çalışmamaya başladı tekrar pirince koydum düzelir mi sizce?

 28. Merhabalar ben bir kac gun once telefonumu sarja taktim aldigimda telefonun ekraninda sarjin hizasindan diger tarafa kadar siyah cizikler oldu daha sonra kapattim telefon bor faha acilmadi zorluya goturdum su kactigini soylediler fakt telefona su kacmadi yegenim disleri kasiniyordu telefonu bir defa emdi o gun sesde bozukluk oldu daha sonra duzeldi bu olay olali 3-4 ay oldu etkisi var midir yada napabbilirim ana kartta bir sıkıntı olmadigini soylediler tamire versem diye sordugumda apple bir kac ay kullanirsiniz dediler napabilirim sizce ??

  • Merhaba. Sorun sudan kaynaklanmayabilir ama sıvı temas belirtileri gördükleri için garanti kapsamından çıkarırlar telefonu. Ya cihaz dğişimi ücretini ödeyip, Apple’dan cihaz değişimi yapılmasını isteyeceksiniz ya da Apple yetkili servis ve garantiyi bırakıp, özelde tamir ettireceksiniz. Modeli yazmamışsınız ama x,8 değilse özel servisleri tavsiye ederim. İyi bir yerde uygun fiyata sorun çözülebilir.

 29. merhaba, bugün iphone 6’ım klozete düştü.Düşer düşmez hemen aldım ve o heycanla aç kapa yaptım. Açıldı fakat home tuşu çalışmıyordu. 2-3 dakika sonra ise kapandı tamamen.Pirince yatırdım bi süre ama dayanamayıp bu böyle olmayacak diyerek özel teknik servise götürdüm. Adam içini açtı ve tinerledi temizledi kuruttu.Daha sonra şarja taktık apple logosu bir kaç kez gidip geldi daha sonra iTunes’a bağlan işareti çıktı.Yarın bağlayacağım sizce bi sroun var mı? Bağladıktan sonra düzelir mi?

 30. iphone 8 plus um denize soktum daha sonra bir süre çalıştı sarjı az olduğu için çok uğraşmadım şimdi sarjı bitti sarj yeri çalışmıyor bazen de takılıp ard arda sarj ediyor gidiyor ne yapmam lazım

  • Suyla temas ettiği için Apple yetkili Servislerinde ancak ücretli cihaz değişimi yaptırabilirsiniz. Garantinin devam etmesini istiyorsanız bu şekilde yapmalısınız. Ama sorun sadece şarj girişindeyse ve garantinizin bitmesini göze alıyorsanız Apple özel servislerinde çok daha uygun fiyata işlem yaptırabilirsiniz.

 31. Merhaba Fatih bey.Apple yetkili servisine ücret karşılığı telefon değişikliği yaptım.Yeni aldığım telefon daha öncesinde bozulmuş/yapılmış telefonmudur yoksa daha öncesinden hiç kullanılmamış sıfır telefon mu verildi?

   • Telefonum iPhone 6 kuzenim 2 yaşında çeşmein altında tıkamış Telefonu.
    3dk fön ile kuruttuk vurduğumuzda 1 damla filan su çıktı alttan ekran hızlı hızlı gidip geliyor seyriyor
    Önerinizi almak istedim teşekkürler

 32. Merhaba,
  iphone x im 2 gün önce suya düştü ve 10 sn kadar kaldı. Aldığımda yeşil bir ekran vardı, hemen temizleyip, kılıfını çıkarıp pirince yatırdım ama sim kartı çıkarmamıştım. 24 saat pirinçte beklettim, açmaya çalıştığımda ekran gelmedi ama telefon çalışıyor. SOS arama özelliğinde çıkan sesi çıkarıyor, şarja taktığımda ses çıkarıyor. sabah itibariyle daha çok pirince yatırdım, belki düzelme olur diye 2 gün beklicem. Eğer olmazsa, acaba sadece ekran değişimi yapılır mı ? Bu arada dün bir ara ekranı gelir gibi oldu, sallanıyordu ama sonra tekrar yeşil ekran oldu ve kapandı. Ümit var mıdır, ne dersiniz ? Bu arada telefonu yurtdışından aldım. Garantisi 1 sene olduğundan, dolmasına 4 ay gibi bir zaman kaldı. Sizce birebir değişime değer mi ?

 33. Fatih Bey merhabalar bir ay önce İPhone 6 cihazımı kayalıkların olduğu bir akar suya düşürmüş ve bulamamıştım.Bugün beni arayıp bulunduğunu haber ettiler.Yani telefon 1 ay müddetince suyun altında kaldı. Açılmıyor ve ana ekran tuşunda çatlak var.Garantisi de bitmiş durumda.Ne yapmam gerekir? Ne tavsiye edersiniz? Bu cihaz çalışır mı?

 34. İphone 6 telefonum şortumun cebindeyken denize girmişim. En az 40-50 dakika sonra fark ettim. Şimdi telefonu yıkadım hattı çıkarttım ve pirinçe koydum. Ama sıvı temas göstergesine baktığımda kırmızılık göremedim. Ayrıca telefonumu piriçte bekleterek kurtarabilir miyim? Ekran açılmıyor tuşlara bastığımda da telefon bir tepki vermiyor.

 35. Merhaba Fatih bey.. iPhone x cihazım ile bir kaç dk su altı çekim yaptım ilk başta hoparlör sorunu oldu ancak yarım saate o düzeldi şu an ikinci gününde cihazın ekranının sol tarafı bir cm kalınlığında boydan boya dokunmatik çalışmıyor onun dışında bütün özellikler çalışıyor bugün ikinci gün ne önerirsiniz

 36. ıphone 6 ım suya düştü ama telefonun hepsi girmedi sadece alt kısmı girdi ve oradan da içeriye su girdi sanırım hemen aldım kuruttum sonra o panikle bir kaç defa kapatıp açtım touch ID bu telefonla eşleşmiyor dedi parmak izimi sildi hiç bir şekilde kabul etmiyor ve düğmesi basıyordu ama geri çıkmıyordu sonra pirince de koydum 6 saat kadar beklettim bu sefer de şarja koyduğumda dolmuyordu açıp kapanıyordu kendi kendine siri yi açıyordu bende garantiye verdim ama suyla temas ettiği için benden 1950 tl para talep etti bende telefonu geri almayı planlıyorum ama bir hafta oldu tabi şimdi ne yapmalıyım bilmiyorum tekrardan pirince koysam bir kaç gün bekletsem işe yarar mı

 37. Merhaba ben i phone 6 mı düşürdüm suya telefon ilk başta normaldi ama dokunmatiği fazla algılamıyordu kapatamadım.
  Daha sonra ekranda çizgiler belirdi sonra ekran beyazlaştı hemen pirince yatırdım.
  1-2 saat sonra baktığımda ekran düzeldi fakat dokunmatik yine algılamıyordu fazla
  Kapatmaya çalıştım telefınu kapandı ama daha sonra apple arması çıktı ama telefonu ben açmamıştım bıraktım açılıp kapandı sürekli ama telefın açılmadı
  Apple arması gelip 4 saniye yanıyorfu sonra telefon kapanıyordu bıraktım 1 gün daha pirince
  Şimdi açılmıyor ne yapmalıyım

 38. Benim telefon denize düştü hemen çıkardım telefon açılmadı ve kilitlendi yani orta tuşa basamıyom ve açamıyom şu anda hiçbir işlem yapmadım telefona ne yapmalıyım pirinç olayı dahil anlatabilirsiniz

 39. Merhaba Fatih bey ıphone 6s telefonum dün klozete düştü fakat klozetin içinde biraz çamaşır suyu vardı telefonun yarısı suyun içine girdi 1-2 saniye kadar durdu hemen aldım kuruladım hiçbir sey olmadı bir 5-6 saat kadar acık kaldı görüşme yapabildim aksam pirince koydum su an acılmıyor. Ne yapmam gerek 🙁 Garantisi biteli 2 ay oldu

 40. İPhone 6 s telefonumu denemek için çeşmeye soktum çıkardığında ekran ışığı gidip gelmeye başladı ardında kapattım tekrar açtığımda sol üst kararla bi gidip gelme vardı ama seste ve dokunmafilte hiç bir sıkıntı yoktu Prince koydum ertesi gün açmaya çalıştığımda ses vardı ama görüntü yoktu ne yapalirim

 41. merhabalar fatih bey kolay gelsin iphone 6s telefonumu bi yerde kaybetmişti daha sonrasın da buldum aldığım yere götürdüm onlar da kvk servsine vermişler bana cevap geldi 1950 masraf çıkarmışlar sıvı teması yazıyor ne yapmalıyım yardımcı olurmusunuz iyi günler..

 42. Merhaba iyi günler 7 cihazım vardı kanyonda düştü farketmedik çıkınca farkettik ekran çatlamış ve bulanık suyun içerisinde 20 30 dakika kalmış pirinçte beklettim açılıyor yine pirince koydum ekranda hafif siyahlık var çatlayan yerinde garanti napabilir

 43. Telefonumu gece şarja takarken ıslak olan bir yere farketmeden yüz üstü koymuşum ve sadece üst ekran kısmından ekrana su girdi pirince koysam düzelir mi veya düzelmezse çok sorun çıkartır mı

BU KONUDA SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ?

Please enter your comment!
Please enter your name here