iOS 11 işletim sistemiyle ilgili olan güncellemeler tüm hızı ile devam ediyor. Bir yandan güncellemeler devam ederken bir yandan ise bu işletim sisteminin uzun soluklu olan kullanım testleri yayınlanmaya devam ediyor. Kullanıcıların verileri dışında, analiz merkezleri tarafından yapılan paylaşımlarda ilginç sonuçların elde edilmesini sağlamakta. Bu alanda son olarak ise yardım sistemiyle alakalı olarak bir haberin ortaya çıktığını gördük. 911 hattı üzerinden gelen çağrılar için ortaya çıkan haberde, yardım servislerinin durumdan bir hayli şikayetçi olduğu bilgisi paylaşıldı. Hatta bu nedenle Apple’ın sistem değişikliğine gittiği öğrenildi. Detaylara geçelim.

iPhone SOS İle Yanlış Acil Çağrılar İsyan Ettirdi

Öncelikle soruna neden olan yeni sistemden söz edelim. iOS 11 sonrasında bilindiği gibi acil yardım sisteminde önemli değişiklikler yapıldı. Artık yan tuş ile herhangi bir ses açma tuşuna basılması, acil durum numaralarının aranmasına neden oluyor. Tabii ki çok kısa bir iptal süresi var ancak bu süre çoğu zaman kaçırılıyor.

İşte bu durumdan acil servis çalışanlarının oldukça şikayetçi olduğu ortaya çıktı. Sadece 4 aylık bir süreçte 1600 kere yanlışlıkla arama yapıldığı açıklandı. Bu verilerde sistemin değişiklik gerektirdiğini ortaya koymuş oldu. 911 görevlileri tarafından bu konuda Apple’a resmi başvuru yapıldığı da belirtiliyor. Apple’ın ise bu başvuruya karşı önlem açıklamaları yaptığını belirtelim.

iPhone SOS

Konuyu mühendislerin incelediğini belirten teknoloji devi, yine kolay olacak ancak yanlışlıkların önüne geçecek bir düzenleme üzerinde çalıştıklarını doğruladı. Bu durumla beraber sistem değişikliğinin geleceğini de görmüş oldu.

Yazılımsal olarak yapılacak olan tüm bu değişiklikler ise iOS 11.3 sürümüyle beraber gelebilir. Apple’ın bunun için resmi açıklamayı kısa süre sonra, yeni beta sürümüyle beraber yapması bekleniyor. Detaylar geldiğinde sitemizden paylaşacağız.

İlginizi Çekebilir: Günün Ücretsiz iOS Uygulamaları (23 Şubat)

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?