iPhone Siyah Nokta Hatası Sonrasında Telefon Nasıl Düzeltiliyor?

0
66
iPhone Siyah Nokta

Hafta başında akıllı telefonların çökmesine neden olan bir WhatsApp sorunu gündem olmuştu. Söz konusu sorun nedeniyle kullanıcıların akıllı telefonları ciddi bir çökme sorunuyla gündeme geliyordu. Sorunun işleyişi ise oldukça ilginçti. WhatsApp üzerinden kullanıcılara bir mesaj geliyordu ve kullanıcılara gelen mesajın içerisinde bir siyah nokta bulunuyordu.

Zaten mesajda bu siyah noktaya dokunmanız durumunda uygulamanın çökeceği konusunda uyarı yer alıyordu. Siyah nokta sorununun neden kaynaklandığı bilinmese de sistemsel bir açığın buna neden olduğu düşüncesi ortaya çıkmıştı ve bunun için bir güncelleme yayınlanmıştı. Sorun böylece çözülmüştü. Şimdi ise aynı sorun iPhone modelleri için gündeme geldi.

iPhone Çökme Sorunuyla Karşı Karşıya

WhatsApp uygulamasında yaşanan ve sonrasında etkisi bir hayli konuşulan sorunun bu kez iPhone telefonlarda yaşandığını görüyoruz. iPhone mesajlaşma uygulaması üzerinden kullanıcılara siyah beneklerin bulunduğu mesajlar gönderiliyor.

Bu mesajların gönderilmesinin ardından ise kullanıcının siyah beneklere tıklamasıyla beraber iPhone cihazınız çökme sorunuyla karşı karşıya kalıyor. Telefon çökme sorunu yaşayabileceği gibi donma sorunu da yaşanabiliyor.

iPhone

Bu durumda sorunu çözmek için kullanıcıların yapması gereken işlem ise oldukça basit. Sadece telefonunuzu yeniden başlatmanız yeterli. Telefonunuzu yeniden başlamanızın ardından çökme sorunu gideriliyor. Diğer bir kısım ise siyah noktaya hiç dokunmamak. Siyah noktaya tıklamadığınızı sürece telefonunuzda herhangi bir sorun ortaya çıkmıyor.

Yaşanan sorunun bir güvenlik sorunu olup olmadığını bilmek pek mümkün değil. Açıkçası bu sorunun WhatsApp sorasında iPhone akıllı telefonlarında da ortaya çıkması, zararlı bir yazılımla oluşturulmuş, bir mesaj sorununun olduğunu gösteriyor. iPhone içinde bu durumu engelleyecek bir düzenleme her an gelebilir.

Sorun Çözümleri Sayfası
iPhone, iPad ve diğer Apple cihazlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız sorun çözümleri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Apple sorun çözme sayfamıza ulaşmak için

TIKLAYIN.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?