Şifresi Unutulan iPhone’un Kilidi (iPhone Etkin Değil) Nasıl Açılır?

1
25836

iPhone’unuzun güvenliği için bir şifre oluşturdunuz. Ancak şifreyi unuttunuz ve 5 defadan fazla yanlış girdiniz. Bu durumda cihazınızın ekranında “iPhone etkin değil, 1 dakika sonra yeniden dene” şeklinde bir uyarı alırsınız. 5 defadan sonra yanlış şifreyi her girişinizde iPhone kapalı kalma süresi uzar. Çok fazla yanlış şifre girişi yaparsanız, sonunda sahibi olduğunuzu kanıtlayana kadar iPhone’unuz tamamen kilitlenir.

iPhone etkin değil 1 dakika sonra yeniden deneyin

iPhone şifresinizi her yanlış girişinizde şu sonuçlarla karşılaşırsınız:

6 yanlış giriş:

1 dakika bekleme

7 yanlış giriş:

5 dakika bekleme

8 yanlış giriş:

15 dakika bekleme

9 yanlış giriş:

60 dakika bekleme

10 yanlış giriş:

iPhone etkin değil iTunes’a bağlanın” şeklinde bir uyarı alırsınız. Hatta Ayarlar > Touch ID ve Parola bölümündeki Verileri Sil özelliğini daha önceden etkinleştirdiyseniz iPhone’unuz tamamen silinir.

iPhone etkin değil iTunes'a bağlanın

Hemen panik yapmayın, şifrenizi unutup 10 deneme hakkınızı kullansanız da iPhone’un kilidini açabilirsiniz.

Daha önce iTunes ile hiç senkronize etmedilmemiş bir iPhone’un kilidi nasıl açılır?

1. iPhone’unuzu bilgisayarınıza bağlayın (iPhone kilitli olsa bile bunu yapabilirsiniz). Bu, telefonunuzdaki her şeyin yedeğini almanızı sağlar. iPhone’unuzu düzenli olarak senkronize ettiğiniz bir bilgisayarınız varsa işiniz daha kolay olacaktır.

Daha önce hiç yapmadıysanız, aşağıdaki videoyu izleyerek iPhone’unuzu bilgisayarınızla nasıl senkronize edeceğinizi öğrenebilirsiniz.

2. iPhone’unuzu bilgisayara bağladığınızda “iTunes, bir şifreyle kilitli olduğu için iPhone’a bağlanamadı. iTunes ile kullanabilmek için önce iPhone’dan şifrenizi girmeniz gerekiyor.” şeklinde bir hata mesajı alabilirsiniz.

iPhone’unuz bilgisayarınıza bağlıyken, Güç ve Home tuşlarını aynı anda basılı tutarak iPhone’unuzu yeniden başlatın. Apple logosu göründüğünde Güç düğmesini bırakın. Ancak iPhone ekranında “iTunes’a Bağlanın” mesajı görünene kadar Home tuşunu basılı tutun.

3. Bilgisayarınızda, kurtarma modunda bir telefon algınlandığını belirten bir mesaj göreceksiniz. iPhone’unuzu fabrika ayarlarına geri yüklemek isteyip istemediğinizi veya yedeklemeden geri yüklemek isteyip istemediğiniz sorulacaktır. Kişisel bilgilerinizi, kişilerinizi, mesajlarınızı vb. telefonunuza tekrar eklemek istiyorsanız, yedeklemeden geri yüklemeyi seçin.

İLGİLİ HABER:  iPhone 7 Satış Rakamları İçin Yeni Açıklama Geldi

Aşağıdaki videoyu izleyerek, açıkladığımız işlemleri nasıl yapacağınızı daha iyi anlayabilirsiniz.

4. Şifreniz silinecek ve tüm verileriniz yedekten geri yüklenecektir. Bu işlem tamamlandıktan sonra, şifre iPhone’unuzdan kaldırılmış olacak ve artık herhangi bir sorun yaşamadan cihazınıza erişebileceksiniz.

Konuyla ilgili daha fazla bilgi almak için aşağıdaki içerikleri okuyabilirsiniz:

1 YORUM

  1. Merhaba kolay gelsin.
    Benim telefonum yanlış şifre girildiğinden itunes e bağlanın yazısı gelmiş. En son yedekleme 1 ocakta ama ben 1 ocaktan sonraki bilgilerimin silinmesini istemiyorum. Geri yükle ve güncelle yap dediğim zaman 1 ocaktan sonraki verilerde yedeklenip yüklenir mi yoksa onlar silinir mi?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?