iPhone SE’nin Satışları Pek İyi Gitmiyor

0
310

Apple’ın 4 inçlik modeli olan iPhone SE, geçtiğimiz gün itibariyle Türkiye’de de ön siparişe sunuldu. 31 Mart tarihi itibariyle bazı ülkelerde satışa çıkacak olan iPhone SE’nin Türkiye’deki sahiplerine ulaşması ise 5 ile 8 Nisan arasında gerçekleşmesi bekleniyor.

Ancak Apple satışlarına devam ederken Slice Intelligence tarafından da Apple’ın satış rakamlarına dair bir açıklama yapıldı. Bu açıklamaya göre, iPhone SE’nin satışları beklenildiği kadar iyi gitmiyor.

iPhone SE’nin ilk hafta sonu satışlarını iPhone 6’nın ilk hafta sonu satışlarına göre karşılaştırdığımızda, iPhone SE, iPhone 6 modelinin sadece %3‘ü kadar satabildi.

Geçtiğimiz yıl Eylül ayında tanıtılan iPhone 6S modeli ise aynı karşılaştırmaya göre %54 oranında satılabilmişti. Apple’ın bu gidişatı Eylül ayında tanıtılması beklenilen iPhone 7 modeli ile değişir mi bilinmez.

Peki, iPhone SE’yi En Çok Kimler Satın Alıyor ?

Yine aynı şirket tarafından açıklanan verilere göre, iPhone SE modelini daha çok 45-55 yaş aralığındaki insanların satın aldığı anlaşılıyor.

Ayrıca iPhone SE’yi satın alanların %16’sının Android’den iPhone’a geçiş yaptıkları söyleniyor ki bu Apple için bir başarı sayılabilir.

İLGİLİ HABER:  iPad İçin Office Lens Yayınlandı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?