Apple’ın 21 Mart tarihinde düzenlediği etkinliğinde tanıttığı yeni 4 inçlik modeli olan iPhone SE, tanıtıldığı günden beri çok konuşulan bir model oldu. Özellikle uzun zamandır küçük ekranlı iPhone bekleyen kullanıcılar için ilaç gibi gelen iPhone SE, tasarım konusunda iPhone 5 modellerine oldukça benzerken, donanımsal açıdan ise iPhone 6S modelinin neredeyse aynısı demek mümkün.

iPhone SE henüz satışa çıkarılmadı ancak, iPhone SE şimdiden itibaren testler tabii tutulmaya başlandı. Sahip olduğu bataryası başırılı bulunan iPhone SE modelinin yaklaşık olarak 10 saat aktif bir şekilde internette gezinmeye fırsat verdiğinden bahsediliyor.

Bu süre diğer akıllı telefon modelleri ile karşılaştırıldığında bir hayli bir zaman gibi duruyor. Örneğin Apple’ın geçtiğimiz Eylül ayında tanıttığı iPhone 6S modeli aktif bir şekilde internet gezinmesi için yaklaşık olarak 8 saat bir süre izin verebilirken, Samsung’un Galaxy S7 modeli ile yaklaşık olarak 7 saat boyunca internette gezinme fırsatı verebiliyor.

iPhone SE modelinin batarya konusunda diğer cihazlara nazaran bu kadar önde olmasının en büyük sebeplerinden birisi ekran boyutu. 4 inç Ekrana sahip olan iPhone SE dolayısıyla bataryayı da buna göre harcıyor. Aynı zamanda iOS işletim sisteminin de bu konuda artıları oldukça yüksek.

iPhone SE satışa çıkarıldıktan sonra daha detaylı testler yapılacaktır, bakalım iPhone SE gerçekten bahsedildiği kadar iyi bir telefon olacak mı.

İLGİLİ HABER:  iPhone SE Aşırı İşkence Altında Başarısız Çıktı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?