iPhone SE ve iPhone 5S Ram Karşılaştırması

0
537

31 Mart tarihi itibariyle iPhone SE modelleri belli ülkelerde kullanıcılarına ulaştırılmaya başlandı bile. iPhone SE, 5 ile 8 Nisan tarihleri arasında da Türkiye’de satışa çıkarılacak. Yurt dışında sahiplerine ulaştırılamasıyla birlikte iPhone SE incelemeleri de başladı. 9to5Mac internet adresi, iPhone SE ve iPhone 5S modellerini detaylı bir şekilde incelemişler.

Donanımsal özellikleri bakımından küçük iPhone 6S modeli diye adlandırabileceğimiz iPhone SE modeli, parçalarına ayrıldığında iPhone 5S ile tasarım açısından oldukça benzediğini söyleyebiliriz. Dış kasa anlamıyla da oldukça benzer olan iPhone SE ve iPhone 5S modellerinin en büyük farklarından birisi ram kapasitesi.

İlk olarak iPhone 6S modelinde ram kapasitesini 2 GB’a çıkaran Apple, iPhone SE yani “Special Edition” ismini verdiği özel üretim modelinde de 2 GB ram kullanmış. 9to5Mac internet adresi, iPhone 5S ve iPhone SE modellerinin hız karşılaştırma testlerini Safari internet tarayıcısı üzerinden yapıyor. Safari’de sayfa geçişleri arasında yaşanan takılmalar iPhone 5S modelinde bariz bir şekilde görülürken, iPhone SE modelinde ise böyle bir sorun yaşanmıyor ve bu karşılaştırmayı videoda da görmek mümkün.

iPhone SE ram karşılaştırması

Ayrıca iPhone SE modelinde kullanılan A9 işlemcisi, daha önce iPhone 6S modelinde kullanılmış ve aynı zamanda bir çok Mac bilgisayardan bile daha hızlı bir işlemci. Dolayısıyla yine iPhone 5S modeliyle büyük bir fark daha ortaya çıkıyor.

İşte 9to5Mac adresinin yaptığı iPhone SE ve iPhone 5S modellerinin karşılaştırılması ;

İLGİLİ HABER:  Apple Arcade Nedir? Neler Sunuyor?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?