iPhone SE Türkiye Satış Tarihi Belli Oldu

0
704

Apple’ın 4 inçlik yeni akıllı telefonu olan iPhone SE, 21 Mart tarihinde düzenlenen Let Us Loop You In etkinliğinde tanıtıldı ve etkinliğin en dikkat çeken ürünlerinden birisi olmayı başardı. Etkinlikten sonra da adından çok bahsettiren iPhone SE, dünya genelinde 24 Mart tarihinde ön siparişe açıldı ve 31 Mart tarihinde de satışlarına başlanacak.

Ancak Türkiye ilk sevkiyat listesinde olmadığı için Türkiye’ye iPhone SE modelinin ne zaman geleceğine dair bir bilgi verilmemişti. Geçtiğimiz gün Apple, Türkiye için ön siparişlerin 29 Mart tarihinde açılacağını online store’a yazarak duyurmuştu ancak satışlara ne zaman başlanacağına dair yine bir bilgi verilmemişti.

iPhone SE Kutu

iPhone SE Türkiye Satış Tarihi

Apple tarafından herhangi bir açıklama gelmemiş olsa da, Türk Telekom bir açıklama yaptı. Türk Telekom, 8 Nisan 2016 tarihinden itibaren iPhone SE modelinin satışına başlayacaklarını duyurdu.

Tasarım açısından iPhone 5 modelinin neredeyse aynısı olduğunu söyleyebileceğimiz iPhone SE modeli donanımsal açıdan ise iPhone 6S modeline bir hayli benziyor. Apple’ın A9 işlemcisine sahip olan iPhone SE, 2 GB ram kapasitesi ile geliyor.

iPhone SE modelinin Türkiye fiyatı ise 16 GB’lık versiyonu için 1999 TL olarak açıklanmıştı.

İLGİLİ HABER:  iPhone SE Ön Siparişe Açıldı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?