iPhone SE Tasarımı Netlik Kazanıyor

0
1038

Apple’ın 21 Mart tarihinde düzenleyeceği etkinliğinde tanıtması beklenilen yeni iPhone SE modelinin nasıl bir tasarıma sahip olacağı da yavaş yavaş netleşiyor. Bazı kaynaklardan edinilen bilgilere göre iPhone SE modeli tasarım konusunda iPhone 6S ve iPhone 5S arasında bir görünüme sahip olacak. Peki bu tam olarak ne anlama geliyor ?

iPhone SE Modeli Nasıl Görünecek ?

iPhone SE modeli iPhone 6 ve 6S’in sahip olduğu hafif kavisli yapısına benzer bir yapıya sahip olurken aynı zamanda 4inçlik bir ekrana sahip olacak. Bu yönüyle de iPhone 5S’e benzemesi bekleniyor. Yani ekranı hem ufak, hem kavisli hem de 4inç boyutunda olacak.

iPhone SE Nasıl Olacak

21 Mart tarihinde tanıtımı yapılacak olan iPhone SE modelinin satışına ise tanıtımdan hemen 2 gün sonra başlanması bekleniyor. Apple’ın ilk kez bir iPhone modelinde ön sipariş almadan, direkt satışa çıkaracağı da söyleniyor. Yani 23 Mart tarihinden itibaren iPhone SE modeline sahip olmak mümkün olacak. Ülkemizde ise ne zaman satışa çıkacağı konusunda henüz kesin bir bilgi bulunmuyor.

iPhone SE Ne Kadar olacak ?

Fiyatı olarak da kesin bir bilgi olmasada söylentilere göre 450 ile 550 dolar aralığında olması bekleniyor. Ülkemizde bu fiyatlara ekstra olarak vergileri de eklenecektir. Donanım olarak iPhone 6S modeline benzeyecek olan iPhone SE modelinin iPhone 6S’den farkı ise 3D Touch teknolojisine sahip olmayacak olması.

 

İLGİLİ HABER:  iCloud Saklama Alanı Sorun Olmasın: Amazon Cloud Drive ile Tanışın

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?