Apple’ın 21 Mart tarihinde tanıttığı ve 31 Mart tarihi itibariyle de sahiplerine ulaştırılan yeni 4 inçlik modeli iPhone SE kullanıcılar tarafından farklı testlerde deneniyor. En son olarak ise 4 inçlik model iPhone SE’ye suya karşı dayanıklılık testi yapıldı. Apple her ne kadar açık bir şekilde söylemese de, iPhone 6S modeli ile suya karşı bazı önlemler almaya başlamıştı.

iPhone 6S’e rakip olarak gösterilen Galaxy S7 modelinin suya karşı oldukça dayanıklı olduğu konuşulurken, iPhone 6S’in bu konuda almış olduğu bir sertifikası yoktu. Ancak iPhone 6S modeli parçalarına ayrıldığında suya dayanıklı olabildiği söylenmişti.

Donanımsal açıdan iPhone 6S modeline oldukça benzeyen iPhone SE’de parçalarına ayrıldığında aslında suya karşı dayanıklı olduğu ortaya çıkmıştı. Apple, iPhone SE‘nin daha dayanıklı olması için köpük yardımı ile cihazın suyla teması sırasında sorun yaşanmasını önlemeye çalışmış.

iPhone SE, iPhone 6S ve iPhone 5S modelleri kullanılarak yapılan suya karşı dayanıklılık testinde iPhone SE ve iPhone 6S modelleri 1 saatin üzerinde suya karşı dayanabiliyorken, iPhone 5S modeli malesef testin henüz başındayken yenik düşüyor.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?