iPhone SE Stoklarında Büyük Sorun Yaşanıyor

1
272

Apple’ın 4 inçlik yeni canavarı iPhone SE’nin stoklarında dünya genelinde bir sorun yaşanıyor. Apple’ın online store mağazası üzerinden iPhone SE modelini satın almak istediğinizde teslimatın 2 ile 3 hafta içerisinde yapılacağı belirtiliyor. Sadece Türkiye’de değil, bir çok ülkede Apple tedarik sorunu yaşıyor. Apple Store mağazalarında da bulmakta sorun yaşayacağınız iPhone SE’yi satın almak için elektronik mağazalarına bakmak zorunda kalabilirsiniz. Ancak Apple Store’dan satın almak isteyenler ise beklemek zorunda kalacaklar.

Donanımsal özellikleri bakımından iPhone 6S modeline oldukça benzeyen uygun fiyatlı iPhone olmayı başaran iPhone SE, beklenilen satış başarısını yakalayamamıştı. Apple tarafından yapılan hiç bir resmi açıklama olmamasına rağmen, analiz şirketlerinin yaptığı açıklamalara göre iPhone SE’nin satışları pekte beklenildiği gibi gitmiyor ve hatta Apple bu sebepten dolayı iPhone 7 modelini Eylül ayından daha önce tanıtabilir gibi iddialar yer alıyordu.

Ancak iPhone SE stoklarında yaşanan bu sorun, acaba analiz şirketlerinin yanıldığının bir göstergesi mi ? Yoksa Apple, iPhone SE’nin satışlarının iyi gitmediğini fark ettiği için üretimi azalttı mı ?

İLGİLİ HABER:  iPhone SE'ye Olan İlgi Giderek Artıyor

1 YORUM

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?