iPhone SE Plus Yolda Olabilir

0
216
iPhone SE Plus

Tüm tartışmalar ve iddialar içerisinde iPhone SE serisinin yeni üyesi olan iPhone SE 2020 modelinin tanıtımı gerçekleştirildi. Tanıtım belki çok ilgi çekmedi ancak yeni akıllı telefon gerçekten teknoloji dünyasının gündemine yerleşmeyi başardı. Apple’ın da akıllı telefon yarışında yeni bir alanda söz sahibi olmasını sağlayan telefonun özelliklerini yeni görmüşken, bu yönde önemli bir açıklama daha geldi.

Bu kez ana modele ek olarak gelecek iPhone SE Plus telefonunu göreceğiz. İsabetli paylaşımları ile bilinen Jon Prosser tarafından sosyal medyada yapılan paylaşımlara göre yeni telefon çok yakında karşımızda olacak.

iPhone SE Plus Özellikleri Neler Olacak?

Plus modeli olması, telefonun ekran boyutunun daha yüksek olacağı anlamına geliyor. 4.7 inç ekran boyutu ile gelen ana model, iPhone 8 akıllı telefonlarında kullanılan ekranla aynı yapıdaydı. Bu şekilde değerlendirildiği zaman, Plus modelin ekranının biraz daha geniş olmasını beklemekteyiz. İPhone 8 ile iPhone 8 Plus akıllı telefonlarını düşünün.

Ana modelden Plus modelinin ilk farkı ekran olmuştu. iPhone SE Plus modelinde de ekran boyutunun artmasını bekliyoruz. Beklentimiz 5.5 inç ekran boyutunun sunulması ancak çerçeve yapısının yine aynı kalması.

Yani çerçeveler yerini koruyacak. Home tuşu da yerini koruyacak. İşlemci kısmında da yine A13 Bionic kullanılacak. RAM kısmında 4 GB seçiminin yapılması beklenen akıllı telefonun kamera bölümünde de çift arka kamera ile öne çıkacağı iddiası var.

Ana modelde güçlü ancak tek bir arka kamera gördük. Burada iki arka kamera kullanılmasının öneminin büyük olduğunu söyleyebiliriz. Ön kısımda Face ID teknolojisi sunacak bir kamera yiine beklenen bir durum değil. Ön kısımda da 7 MP değerinde standart bir kamera göreceğiz.

Bu özelliklerinin yanında fiyatının nasıl olacağı soru işareti olan akıllı telefonların yaz aylarına doğru tanıtıma çıkması bekleniyor. Fakat net şu tarihte gelecek demek yeni model için mümkün olmadı. Zira iPhone SE 2020 tanıtımı da resmi olarak duyurulmadan yapılmıştı. Muhtemelen aynı durum Plus serisi için de geçerli olacak.

İLGİLİ HABER:  macOS Big Sur 11.2.1 Düzenlemesi Yayınlandı! Sorun Giderildi

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?