Apple’ın geçtiğimiz gün tanıttığı 4inçlik yeni modeli olan iPhone SE şimdiden dikkatleri üzerine çekmeyi başardı bile. Let Us Loop You In etkinliğinde iPhone SE modelinin yanı sıra 9.7inçlik iPad Pro ve iOS 9.3 güncellemesi tanıtılmıştı. Apple hayranları acaba iPhone 5C modeline benzer bir model mi tanıtacağı kaygısı içerisindeydi ancak iPhone SE gayet yüksek donanımda kaliteli bir telefon olduğunu kanıtladı.

iPhone SE Ram Miktarı

iPhone SE donanımsal açıdan iPhone 6S modeline oldukça benzeyen bir model. iPhone SE aynı iPhone 6S modelinde olduğu gibi 2GB ram kapasitesi ile geliyor. 2 GB Ram kullanılması iPhone SE’nin gelecekte rahat ettirecek cihazlar arasında olacağının adeta ispatı. Çünkü daha önce iPhone 6 modelinde 1GB ram kullanılmıştı ve daha sonra Apple artık 1 GB Ram’in yeterli olmadığını fark etmişti.

iPhone SE Antutu

Apple’ın Eylül ayında tanıtması beklenilen yeni işletim sistemi olan iOS 10 ile de iPhone SE modelinin oldukça uyumlu çalışacağını söyleyebiliriz.

iPhone SE Fiyatı

Apple’ın yeni 4inçlik modeli olan iPhone SE 16GB dahili hafızaya sahip modeli 1999TL iken 64GB‘lık modeli 2399TL olarak ilan edildi.

24 Mart tarihinde ön siparişe açılan ve 31 Mart tarihinde satışa çıkarılacak olan iPhone SE modelinin Türkiye’ye gelmesi ise Nisan ayını bulacak.

İLGİLİ HABER:  Face ID İle Ödeme Sisteminde Yeni Sorun

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?