iPhone SE Mağazalarda, Ancak Stoklar Sınırlı

0
157

Apple’ın 4 inçlik iPhone SE modeli, iPhone 6S’in performans açısından oldukça benzeri olsa da tasarım açısından ise iPhone 5S’in kasasıyla neredeyse birebir aynı diyebiliriz. 21 Mart tarihi itibari ile ön siparişe açılan ve 31 Mart tarihinde ilk parti ülkelerde satışa çıkarılan cihaz, dün itibariyle Türkiye’deki mağazalarda da yerini almayı başladı.

iPhone SE 16 GB modelinin Türkiye satış fiyatı 1999 TL olarak belirlenirken, iPhone SE 64 GB modeli ise 2399 TL olarak belirlenmişti. Cihazın donanımsal özelliklerinden de biraz bahsetmek gerekirse, iPhone SE 2 GB ram kapasitesine sahip nadir iPhone modellerinden birisi olurken, işlemci kısmında ise A9 çipe sahip.

4 inçlik bu modelde M9 sensör bulunurken, daha önce iPhone 6S modelinde karşılaştığımız Live Photos özelliğini de destekliyor. Aynı zamanda yüksek performansının yanı sıra, 4 inç ekranları seven kullanıcıların dikkatini çekmeye çalışan cihaz, iPhone 5S’in kasasını kullanıyor fakat renk seçeneği olarak yine daha önce iPhone 6S modelinde karşılaştığımız Rose Gold rengine de sahip.

iPhone SE hakkında herşey bu kadar parlak değil. Çünkü özellikle Online Store mağazasından iPhone SE’yi satın almak isteyen kullanıcılar, teslimatın 7 ile 10 gün arasında yapılacağına dair bir uyarı alıyorlar. Hatta bazı kullanıcılar bu sürenin daha da gecikebileceğinden bahsediyorlar. Sebebi ise Apple’ın iPhone SE stoklarını sınırlı sayıda barındırmasın.

Apple açısından başarısız geçen iPhone SE ön satışları, iPhone SE’nin normal mağaza satışlarına da yansıyacak gibi görünüyor.

İLGİLİ HABER:  Apple iPhone SE ile Beklediğini Bulamadı, Satışlar İyi Değil

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?