Akıllı telefon dünyasının unutulmaz modellerinden biri olan iPhone SE satışları, uzun süre önce son buldu. Apple’ın uygun fiyatlı ve küçük ekranlı telefonları olarak satışa çıkan serinin, resmi olarak stoklarının yenilenmediğini biliyoruz. Her ne kadar satışlar durdurulmuş olsa da Apple’ın söz konusu akıllı telefonlar için yeni bir planı var gibi duruyor. Öyle ki markanın ABD mağazası üzerinden stoklarda kalan iPhone SE akıllı telefonları yeniden satışa çıkarıldı. Yeni akıllı telefonların satışa çıkarılmasıyla beraber indirim haberi de geldi.

iPhone SE Satışları Yeniden Başladı

Apple’ın ABD mağazası üzerinden satışa çıkardığı telefonlar, eskiye göre çok daha uygun bir fiyatla satışa çıkmış oldu. 32 GB depolama alanına sahip olan iPhone SE akıllı telefonu için istenen ücret sadece 249 dolar olarak açıklandı. Bu rakam 128 GB depolama alanına sahip olan versiyonda ise 299 dolar olarak açıklandı.

iPhone SE

Telefonların eski fiyatları ise 349 dolar ve 449 dolar olarak açıklanmıştı. Şimdi ise yapılan bu indirimle beraber tüm stokların eritilmesi söz konusu olacak. iPhone SE akıllı telefonları için 4 inçlik ekranla yeniden satışların artması durumunun söz konusu olup olmayacağı ise bilinmiyor.

A9 işlemcilerinin kullanıldığı 4 inçlik ekranlarla iPhone SE modellerinin satışlarının devam edip etmeyeceğini zaman gösterecek. Apple’ın böyle bir kampanya yapmasının arkasındaki nedenin ise yeni bir iPhone SE modeli için hazırlıklar olduğu da düşünülüyor. Fakat bunun için kesin bilgiler henüz yok.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?