iPhone SE İçin Yeni Model Gelecek Mi?

0
81

2016 yılı Apple için daha çok akıllı telefon yılı oldu. Uzun süredir konuşulan akıllı telefon serilerinin tepe modeli olarak gösterilen yeni seri iPhone 7 akıllı telefonlarının tanıtımından hemen sonra satışa çıkmasıyla beraber Apple’a gösterilen ilgide bir hayli artış gösterdi. Artık tam olarak satışa da çıkan iPhone 7 telefonlarıyla beraber uzun süre gündemde kalmaya da devam edecek olan markanın tek yeniliği de iPhone 7 olmadı. Geçtiğimiz günlerde hem bilgisayar hem de ekran teknolojileri konusunda da birçok yen model ile kullanıcıların karşısına çıkan Apple’ın şimdilerde ise akıllı telefon modeli için yeni bir seri daha çıkaracağı gündemde.

iPhone 7 sonrasında her ne kadar Apple’ın 10.yıla özel iPhone 8 ile geri döneceği düşünülse de son gelen iddialara göre bir ara modelde söz konusu olabilir. Daha önce büyük ekran telefon sevmeyenler için böyle bir yola başvuran ve donanım özellikleri yüksek olmasına karşın ekran özellikleri düşük olan bir model iPhone SE telefonları piyasaya süren Apple’ın iPhone 7 için de benzeri bir çalışma ile piyasaya döneceği iddia edilmişti.

iPhone-SE

iPhone SE İçin Pek Umut Yok

Tüm bu iddialara ise Apple sessiz kalmış ve herhangi bir açıklama ya da ipucu vermemişti. Apple’ın sessiz kalmasına karşın iPhone 7 için tüm iddiaları tutan Apple’a yakın kaynaklardan konu hakkında bazı açıklamalar geldi. Ünlü analist Chi Kuo tarafından yapılan açıklamada Apple’ın iPhone SE için yeni bir model düşünmediği belirtildi.

2017 yılı için kesin olarak böyle bir model düşünülmediği belirtilirken bu durumun nedeni olarak ise yine iPhone gösterildi. Zira her ne kadar şu an için Apple’ın beklediği satış rakamlarının üzerinde iPhone 7 satışları elde edilmiş olsa da bu durumun sadece şans olduğunu söylemek gerek.

İLGİLİ HABER:  Apple Watch Rehberi Güncellendi

Zira Samsung’un Note 7 serisinde yaşadığı sorunlarla bu rakamlar elde edildiği biliniyor. Apple ise iPhone 7’nin satış payını düşürmemek için iPhone SE ve benzeri bir çalışmaya gitmeyecek gibi. Fakat ilerleyen dönemlerde daha uzun vadede donanım olarak yenilenmiş olan iPhone SE modellerini de görme ihtimalimiz yok değil. Hatta iPhone 8 modeliyle beraber iPhone 8 için küçültülmüş bir versiyon geleceği bile düşünülebilir.

 

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?