iPhone SE Bluetooth Sorunlu Çıktı !

1
143

Apple’ın özellikle donanımıyla kendisinden çok bahsettiren yeni 4 inçlik modeli olan iPhone SE, satışa çıktıktan sonra şimdi de hem düşük satış rakamlarıyla hem de bazı sorunlarıyla kendisinden söz ettirmeye devam ediyor. iPhone SE kullanıcılarının büyük bir bölümünün karşılaştığı sorunlardan biri de Bluetooth ile ilgili oldu.

Bluetooth bağlantısı üzerinden dinlenilen müziklerde hiç bir sorun yaşanmazken, araçlarda iPhone SE ile Bluetooth üzerinden telefon görüşmesi yapıldığı zaman ses kesilmesi gibi bir çok sorunla karşılaşıldığından bahsediliyor.

iPhone SE kullanıcılarının büyük bir kısmının karşılaştığı bu sorun Apple’a rapor edilmiş durumda. Apple, iPhone SE kullanıcılarının hangi durumlarda bu sorunla karşılaştıklarına dair bilgi edinmeye ve aynı zamanda log dosyalarını toplamaya çalışıyor.

iPhone SE modellerinde yaşanan bu sorun daha önce donanımsal açıdan çok benzeyen iPhone 6S modelinde yaşanmamıştı. Ayrıca sorunun donanımsal mı yoksa yazılımsal bir sorun mu olduğu hakkında henüz kesin bir bilgi de bulunmuyor.

Fakat tahminlere göre bu hata büyük bir ihtimal yazılımsal bir sorundan dolayı kaynaklanıyor ve Apple, iOS 9.3.2 güncellemesi ile bu sorunu ortadan kaldıracaktır.

İLGİLİ HABER:  Apple iPhone SE İçin Yeni Model Yolda

1 YORUM

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?