iPhone SE Aşırı İşkence Altında Başarısız Çıktı

0
156

Apple’ın 4 inçlik küçük canavarı olarak bilinen iPhone SE modeli, satışa çıktığı günden itibaren bir çok test uygulandı. Ancak bugüne kadar yapılan testler arasında en sert olarak adlandırabileceğimiz testle ise bugün karşılaştık.

Donanımsal özellikleri bakımından iPhone 6S modeline oldukça benzeyen ancak tasarım açısından ise iPhone 5S modeline bir hayli benzeyen yeni iPhone, abisi kadar dayanıklı çıkmadı.

SquareTrade isimli ekip, yaptığı işkence testlerinde yeni iPhone modelleri ile birlikte iPhone SE modeline de aynı işkenceleri uyguladı ve sonuçlarını paylaştı.

iPhone SE, iPhone 6S Kadar Sağlam Değil

iPhone SE eğilme, bükülme, düşme ve suyun altında kalma testlerinden bazılarından başarısız çıktı. Özellikle iPhone SE modeli 72 kilogramlık bir ağırlık altında bükülmeye başlarken, iPhone 6S modeli ise 80 kilogram altında eğilmeye başladı.

Su altı testlerine gelince ise iPhone SE modeli 1.5metre suyun altında sadece 1 dakika gibi bir süre kalabilirken, iPhone 6S modeli ise bu testte 30 dakika boyunca suyun altında kalabiliyor ve sudan çıktığında sadece hoparlör çıkışılarında sorun yaşanıyor.

iPhone SE’nin ve iPhone 6S’in aynı kasaya sahip olmamalarından dolayı tabi ki farklılık oluşacaktır, ancak bu kadar farkın ortaya çıkması iPhone SE’yi satın almayı düşünen kullanıcıların tekrar değerlendirme yapması gerektiğini ortaya çıkarıyor.

İLGİLİ HABER:  iPhone SE ve iPhone 5S Karşılaştırması

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?