iPhone “SE” Anlamı Ne ?

0
818

Apple’ın dün ses getiren etkinliği Let Us Loop You In etkinliği düzenlendi ve bu etkinlikte en çok dikkat çeken ürün ise Apple’ın 4inçlik yeni modeli olan iPhone SE oldu. Tasarım açısından iPhone 5S modeline oldukça benzeyen iPhone SE, donanımsal açıdan ise iPhone 6S’e kafa tutan cihazlardan birisi olmayı başardı.

Peki hem fiyatı hemde özellikleri ile bu kadar beğenilen iPhone SE modelinin ismi nereden geliyor ? Bu sorunun cevabını ise Apple’ın pazarlamadan sorumlu başkan yardımcısı Phil Schiller açıkladı.

iPhone SE Özel

iPhone SE Ne Demek ?

iPhone’daki “SE” ‘nin anlamı aslında “Special Edition” demek. Yani türkçesi, “Özel Üretim”. Apple’ın özel üretim olarak adlandırdığı 4inçlik iPhone SE’yi özel yapan nedir diye soracak olursanız, sahip olduğu A9 işlemcisi, 2GB Ram‘i, Live Photos özelliği, ön kamerasındaki retina flashı, 4K video çekebilme özelliği gibi bir çok şeyi sıralayabiliriz.

Tüm bu güçlü donanımıyla iPhone 6S modeline rakip olan iPhone SE’nin fiyatı ise oldukça uygun, yine bu fiyatı nedeniyle de özel olduğunu anlayabiliyoruz. iPhone SE 16GB Türkiye için 1999TL‘den satılacak.

İLGİLİ HABER:  iPhone 12 Pro Max AnTuTu Performans

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?