iPhone SE, 6, 6 Plus, 6s Plus Satışları için Beklenmedik Karar

0
1041
iPhone SE, 6, 6 Plus, 6s Plus

Apple’ın yeni akıllı telefonları için hazırlıklar devam ederken bir yandan da eski modellerin satışları için düzenlemeler yapılıyor. Son olarak iOS 13 işletim sisteminin güncellemesini alacak modeller için bir düzenleme yapılmıştı.

Yapılan bu düzenlemenin hemen sonrasında ise bu kez satışa çıkan modeller için bir düzenleme yapıldı. Apple tarafından yapılan düzenlemede iPhone SE, 6, 6 Plus, 6s Plus modellerinin bazı bölgelerde satışları durduruldu.

Hindistan’da iPhone SE, 6, 6 Plus, 6s Plus Satışları Durdu

Elde edilen bilgilere bakacak olursak iPhone SE, 6, 6 Plus, 6s Plus modelleri için Hindistan satışlarına sınırlama getirildi. Markanın yeni akıllı telefonlara yöneltme çabası içerisinde olduğu bu nedenle Hindistan pazarında eski ve nispeten daha uygun fiyatlı akıllı telefonların satışlarına son verdiği söyleniyor.

iPhone SE, 6, 6 Plus, 6s Plus

Adı açıklanmayan yöneticiler tarafından belirtilen satış kararının hemen sonrasında nasıl bir yol izleneceği konusunda da detaylar paylaşıldı. Buna göre iPhone SE, 6, 6 Plus, 6s Plus modellerinin mevcut stoklarının bitmesi beklenecek. Ülkede satış yapan merkezlerde stoklar tamamlandığı zaman ise yeni model satışı yapılmayacak ve bu bölge için stokların yenilemesi durdurulacak.

Apple’ın ilk etapta Hindistan için aldığı kararın devam edeceği ve farklı ülkeler için de uygulanacağı düşünülebilir. Bunun için resmi açıklamaları beklemek gerekecek.

İLGİLİ HABER:  #WhatsAppSiliyoruz Etiketi Giderek Büyüyor - Son Durum Ne?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?