iPhone SE 3 Çıkış Tarihi ve Ekran Boyutu Ortaya Çıktı

0
4962
iPhone SE 3

iPhone 13 modellerinin özelliklerinin gözüktüğü bir özellik kartının sızdığını daha önce söylemiştik. iPhone 13 akıllı telefonlarının ekran boyutlarının sızmasından sonra sürpriz bir model olan iPhone SE 3 için de detaylar sızdırıldı.

SE 3 akıllı telefonları için sızdırılan detaylar ise bazı özelliklerin hiç değişiklik göstermeyeceğini işaret ediyor. Ama bunun yanında bazı özelliklerde de önemli değişikliklerin olacağının işaretleri var. Dilerseniz sızan bilgilere geçelim ve bu modellerin detayları konusunda bilgileri paylaşalım.

iPhone SE 3 için Belli Olan Özellikler Neler?

İlk olarak telefonun ekran boyutundan konuşmak lazım ki zaten en net bilgi de bu konuda. iPhone SE 2020 akıllı telefonlarda 4.7 inç ekran boyutu kullanılmıştı. Bu telefonlarda 4.7 inç ekran boyutunun olması standart bir değerin sunulduğu anlamına geliyordu ki bir nevi seri devam ettirilmişti.

Fakat iPhone SE 3 modelinde durum değişecek gibi gözüküyor. Bu sefer telefonda 6.1 inç ekran boyutu olacak. Aslında ekran boyutu 6.06 olacak ama bu tip küsurlu değerler tamlanarak açıklanıyor.

6.1 inç ekranda yine OLED serisine geçiş yapılmayacak. Bu modelde de LCD kullanımı devam ediyor olacak ki zaten, LCD panel kullanımında kalacak olan tek modelin SE modeli olacağı söyleniyor. iPhone 12 ve iPhone 13 modellerinde tamamen OLED kullanılacak. Tüm versiyonlarda OLED ekran olacak.

iPhone SE 3

Çift arka kamera kullanılacağı da söylenen yeni SE modelinde Touch ID sensörleri kullanılmaya devam edecek. Sızan listede Face ID kullanılmayacağı konusunda detaylar verilmiş. A15 işlemcileri ve 3 ya da 4 GB RAM ile çıkış yapması olası olan akıllı telefonun çıkış tarihi ise 2022 olarak gösteriliyor.

Yakın zamanda SE serisinde bir yenileme olmayacağını anlıyoruz. Zaten mevcut modeller için de aynı şey geçerli olmuştu. İlk etapta 2016 yılında satışa çıkan 1.nesil SE modelinden sonra yeni telefon 4 senede gelmişti. 2020 yılında gelen ikinci serinin arından üçüncü modelin 2022 yılında gelecek olması, Apple’ın bekleme süresini de kısalttığı anlamına geliyor. Bu stratejinin tutup tutmayacağını şimdilik bilmek zor.

İLGİLİ HABER:  Ücretsiz Apple Music Devri Son Buluyor

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?