Küçük ekranlı, eski tip çerçevelerin olduğu bir telefon isteyenler için en iyi seçenekler arasında yer alan iPhone SE 2020 için beklenen an geldi.

Telefon tanıtımı yapıldı ve Apple Türkiye sayfasında da düzenlemesine yer verildi ama satış tarihi kesinleşmedi. Tarih bilmeden bekliyorduk. Beklentimiz sonuç verdi ve iPhone SE 2020 Türkiye’de de satışa çıktı.

Küçük Enişte iPhone SE 2020 Satışları Başladı

Apple’ın resmi Türkiye sayfasına girdiğinizde telefonun satışının başladığını anlıyoruz. Satışlarda tercih edebileceğiniz 3 farklı renk seçeneği var. Renkler;

  • Kırmızı
  • Beyaz
  • Siyah.

iPhone SE 2020 Türkiye

3 rengi de satın alabiliyorsunuz. 3 renk seçimi yapabildiğiniz gibi 3 farklı depolama alanı seçimi de yapabiliyorsunuz. Takdir edersiniz ki fiyatlar depolama alanı ile doğru orantılı artıyor. iPhone SE 2020 Türkiye fiyatları depolama alanına göre;

  • 64 GB dahili depolama – 5.299 TL
  • 128 GB dahili depolama – 5.749 TL
  • 256 GB dahili depolama – 6.599 TL

3 renk için de üç depolama alanı seçeneği stoklarda. Koronavirüse rağmen stoklarda bir sorun olmaması sevindirici. Açıkçası ben telefonun biraz daha geç çıkabileceğini düşünenler arasındaydı.

iPhone SE 2020 Türkiye

Virüs etkisinin buna neden olabileceği görüşü vardı ve otoriter teknoloji adresleri de bu yönde yorumlar yapmıştı. Apple bu sefer çok geç kalmamaya özen göstermiş gibi duruyor.

Şu an hangi depolama seçeneğini ve hangi rengi alırsanız alın 1 iş günü içerisinde teslimat yapılacağı bilgisi veriliyor. Stoklar konusunda açıklanan bir rakam yok ama bu tarihten sonra satışlarda ya da stoklarda herhangi bir sorun yaşanacağını öngörmüyoruz.

Telefonu satın almak isterseniz buradan Apple’ın resmi satış sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Yok diyorsanız ki ben önce telefonu bir incelemek istiyorum o zaman buradan sizi yavaş yavaş inceleme sayfamıza doğru alalım. 🙂

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?