iPhone SE 2020 Satışları 40 Ülkede Başladı

0
280
iPhone SE 2020 satislari

2020 yılının en çok konuşulan akıllı telefonlarından biri olmasını beklediğimiz iPhone SE 2020 telefonu tanıtılmıştı. Geçtiğimiz haftalarda tanıtımı yapılan akıllı telefon için satışların ise biraz daha gecikme durumunun olabileceği söylenmişti.

Koronavirüs nedeniyle üretimde sıkıntılar yaşanabileceği ve bu nedenle de yeni serinin teslimatlarının gecikeceği yönünde haberler ortaya çıkmıştı. Bu yönde haberler çoğunlukta olsa da Apple’ın yeni telefonları için beklenen haberi verdiğini belirtelim. Aradan geçen birkaç haftanın sonunda ilk 40 ülke için telefonlar gönderilmeye başlandı.

iPhone SE 2020 Satışları Sınırlı mı Kalacak?

İlk etapta telefonların 40 ülkeye gönderiminin başladığı açıklandı. Bu sadece birinci parti olarak duyurulan kısım. İlk 40 ülke içerisinde ABD başı çekiyor ve 17 Nisan tarihinde telefonu ön siparişle alan kullanıcıların Mayıs’ın ilk haftasında telefonlarını teslim aldığını göreceğiz.

Açıklanan bu 40 ülke içerisinde Türkiye yer almıyor. Zaten ilk parti için oldukça sınırlı bir teslimatın yapılması bekleniyor. Koronavirüs nedeniyle aksayan üretimin bu durumda etkili olduğu ve ilk partinin sınırlı bir şekilde sunulacağı bilgisi var.

Ön siparişlerini 17 Nisan tarihinde veren kullanıcılar cihaza ulaşabilecek ancak bundan sonra bir süre daha beklemek gerekecek. Ülkemizin de aralarında bulunduğu diğer ülkeler için satışların ne zaman başlayacağı konusunda ise ek bir açıklama yapılmadı. Şu an için satış tarihini kesin olarak bilemiyoruz. Fakat Mayıs ayı içerisinde bu sürenin belli olmasını bekliyoruz. En azından ön siparişler için bir süre belli olabilir.

İLGİLİ HABER:  iPhone 12 Serisinde En Çok Satan Model Hangisi?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?