iPhone SE 2020 ile iPhone 8 Birebir Aynı İç Tasarımla Geliyor

0
193
iPhone SE 2020 ile iPhone 8

Geçtiğimiz hafta Apple için hareketli bir hafta olmuştu. 3 senedir beklenen yeni akıllı telefon modeli olan iPhone SE 2020 için sonunda tanıtım yapıldı. A13 işlemcisiyle güncellenen yeni akıllı telefon bir hayli ses getirdi. 5 bin TL bandının üzerine çıkmasına rağmen çok satacağını düşündüğümüz akıllı telefonun tanıtılmasının hemen ardından iPhone 8 akıllı telefonlarının yerini iPhone SE 2020 modeli aldı.

Özellikle tasarım açısından iki telefonun birbirine çok benzediği görüldü. Çinli bir teknoloji kanalı tarafından yapılan karşılaştırma ise aslında iki modelin iç tasarımının da birebir benzediğini ortaya koydu.

iPhone SE 2020 ile iPhone 8 Aynı İç Tasarıma Sahip

Karşılaştırmaya baktığımız zaman iPhone SE 2020 akıllı telefonunun iç donanım yapısının iPhone 8 akıllı telefonunun iç tasarım yapısıyla birebir aynı olduğu görülüyor. Pil yerleşimi, ekran yerleşimi, RAM yerleşimi kısacası bütün iç donanım aynı tutulmuş.

Hatta burada ilginç bir detay daha var. İki akıllı telefonun ekran panelleri aynı. İki modelde de aynı LCD paneller kullanılmış durumda. Yani görünen o ki şöyle bir durum var. iPhone 8 akıllı telefonları alındı. İçerisine A13 işlemcileri ve yeni RAM konuldu. Birkaç farklı parçada ve kamerada da bir güncelleme yapıldı. Sonrasında telefon yeniden piyasaya sürüldü.

iPhone SE 2020 ile iPhone 8

Telefonun yeniden piyasaya sürülmüş ve güncellenmiş olan iPhone 8 modeli olduğunu söyleyebiliriz. Tabii ki bu beklenen bir durum. Yani aslında sürpriz olmadığını görüyoruz. iPhone SE 2020 tanıtıldıktan sonra iPhone 8 satışlarının durmasının ana nedeni de zaten bu oldu. İkinci bir durum da var.

Görünen o ki Apple iPhone X ile başlayan yeni serinin yanında eski modelleri de devam ettiriyor. Markanın iPhone 9 ya da iPhone SE 3 olarak bu eski seriyi devam ettirme durumu var. Touch ID ile gelen ve çerçeveli bir yapısı olan eski serinin devam etmesi durumunda, Apple’ın uzun süredir benimsediği akıllı telefon politikasının da değişiklik gösterdiğini görebiliriz. Neyse biz sözü daha fazla uzatmadan sizi karşılaştırma videosu ile baş başa bırakalım.

İLGİLİ HABER:  Efsane Oyun Civilization VI iPad İçin Yayınlandı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?