iPhone SE 2020, Apple’ın yeni gözdesi. Diğer modellerle bir teraziye alındığında, fiyat açısından daha hafif bir model olması iPhone SE 2020’nin kullanıcılar açısından da gözde telefonlar arasına yerleşmesini sağladı.

Bu sayede tanıtılmasının üzerinden çok bir süre geçmemesine rağmen telefon yavaş yavaş satışlarda yükselmeye başladı. Daha bir hafta oldu olmadı ilk satış rakamları geldi. Bu kısa sürede 10 milyonun üzerinde satış yakalamayı başaran akıllı telefon, şimdi de abisiyle yarışmaya başladı. Abisinden kastımız iPhone 11.

iPhone SE 2020 Satışları iPhone 11 Satışlarını Yakalamaya Başladı

İki telefon arasındaki çekişmeyi izlemek isteyen analist firmaları tarafından yapılan araştırma sonuçları gösteriyor ki çekişme gün geçtikçe artıyor. Araştırmayı yapan Consumer Intelligence Research Partners, iPhone SE 2020 telefonun gerçek anlamda çok tercih edilmeye başlandığını ortaya çıkarmış oldu.

2020 yılının ikinci çeyreği için yapılan araştırmada, satılan tüm iPhone modelleri içerisinde iPhone SE 2020 modelinin %19’luk bir pay ile çok iyi bir yere sahip olduğu gözüküyor. İkinci çeyrek verileri 3 aylık bir süreci işaret ediyor.

iPhone SE 2020

Zaten iPhone 11 ile yeni SE modelinin yarışı da burada başlıyor. %19’luk pay ile SE 2020, bu dönemde en çok satan iPhone telefonları arasında üçüncü sırada. İlk sırada yer alan ise iPhone 11. Yine diğer telefon da iPhone 11 ailesine ait olan Pro modeli.

Her ne kadar SE 2020 modelinin satışları yükseliyor ve diğer modelleri yakalamak adına mücadele ediyor olsa da abilerini de yakalaması kolay olmayacak. Çünkü iPhone 11 satışları da hala yüksek seyrediyor. 3 çeyrekte toplam satış oranları bu üç telefon için:

  • %34 iPhone 11
  • %31 iPhone 11 Pro
  • %19 iPhone SE 2020

şeklinde dağılmış durumda. SE serisini tercih eden kullanıcıların önemli bir yönü daha var ki o da bu kullanıcıların %73’lük bir kısmının eski iPhone kullanıcısı olması. Yani eski iPhone kullanıcıları yeni bir iPhone alırken SE 2020 modelini tercih etmeye başladı.

İLGİLİ HABER:  iPad Air 4 Kullanım Kılavuzu Sızdırıldı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?