iPhone SE 2020 Haptic Touch Özelliğinden Yoksun Geliyor

0
109
iPhone SE 2020

Belirlenen 40 ülke için iPhone SE 2020 akıllı telefon satışları başladı. Telefonların ilk sahiplerine bir bir ulaşmaya başladığının da bilgisi geliyor. Her yeni telefonda bir akış var. Özellikle bu amiral gemisi serileri için.

Yeni bir akıllı telefon kullanıcıların eline ulaştığı vakit, yavaş yavaş testler yapılmaya ve sonuçlar paylaşılmaya başlanıyor. Söz konusu bir iPhone olunca kullanıcı testlerinin de gelmesi gecikmedi. Yeni akıllı telefonlar için yapılan ilk testlerde ilginç bir gerçek ortaya çıktı.

iPhone SE 2020 Haptic Touch Eksikliği Can Sıkabilir

Kullanıcı testlerine göre iPhone SE 2020 akıllı telefonlarında Haptic Touch özelliği kullanılmıyor. Telefona bir bildirim geldiği zaman bunu anlıyorsunuz. Normalde kilit ekranında bildirime basılı tuttuğunuz zaman, bildirim tam boy olarak açılıyor.

Kilit ekranında bildirimi okuyabiliyor ve detayları alabiliyorsunuz. Fakat yeni iPhone modelinde bu durum böyle değil. Gelen bildirimlere uzun süre basılı tutsanız bile, bildirimler tam boy açılmıyor. Bunun için yapmanız gereken bildirimi kaydırmak ve görüntüle demek.

iPhone SE 2020

Böylece kilit ekranında gelen mesajları okumanız mümkün oluyor. İlk bakışta çok önemli bir eksiklik olarak gösterilmeyebilir. Fakat işlevsellik olarak baktığımızda yeni SE modelinin önemli bir eksikliği olduğu kesin.

Bakabilirsiniz: SE 2020 Alınır mı? 

Şunu da belirtelim ki Apple’ın bunun için bir güncelleme sunması muhtemelen. Benzeri durum iPhone XR modelinde de yaşanmış ancak Apple güncelleme ile işi çözmüştü. Kullanıcılardan gelen geri bildirimlere göre aynı durum geçerli olabilir. Basit bir güncelleme sorunu çözmeye yetecek gibi duruyor.

İLGİLİ HABER:  Apple, Harekete Duyarlı Yeni Bir Patent Aldı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?