iPhone 8’in tahtını sallayan ve yerine oturan iPhone SE 2020 için değerlendirmeler devam ediyor. Bu kez dayanıklılık testi gündemde.

Daha önce yeni akıllı telefon için iki önemli video paylaşıldığından söz etmiştik. Bu videolarda iki modelin hemen hemen aynı iç aksama sahip olduğunu gösteren bilgileri elde etme şansı bulmuştu. Şimdi ise dayanıklılık konusunda iki modelin birbirlerine ne kadar benzediği ortaya çıktı.

iPhone SE 2020 Ne Kadar Dayanıklı?

JerryRigEverything tarafından yapılan dayanıklılık testinin sonuçları memnun edici. Beklenenden daha dayanıklı bir akıllı telefon sunulduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

Dayanıklılık testi ilk olarak ekran bölümünü öne çıkarıyor. Apple bu seride IPS LCD panel kullanıyor. Çizilmelere karşı dirençli olan ekran kısmında beşinci seviyeye kadar koruma elde ediliyor.

iPhone SE 2020 Dayanıklılık Testi

Beşinci seviyeye kadar telefonun ekranında bir çizik oluşmuyor ancak iş altıncı seviyeye geldiği zaman durum biraz daha değişiklik gösteriyor. Altıncı seviyeden sonra ekranda ufak tefek çizilmeler oluşmaya başladığı görülmekte.

Genel olarak günlük kullanımlarda ekranın çizilmelere karşı direnebileceği kesin. Tabii ki dayanıklılık testi bununla sınırlı değil. Arka kapak için de ekranda olduğu gibi bir koruma sunulmakta. Açıkçası beni memnun eden taraf kameralar oldu.

iPhone SE 2020 Dayanıklılık Testi

Telefonun kamerası diğer modellere göre biraz daha iyi bir dayanıklılık değerine sahip. Bilirsiniz kamera bölümünün dayanıklılığı önemlidir. Çünkü kamera alanı biraz daha dışa doğru çıkık olan bir alandır. Telefonu düz bir zemine koyduğunuz zaman, ilk olarak kamera kısmı çizilir.

iPhone SE 2020 dayanıklılık testinde ise Apple’ın akıllı telefonunun yedinci hatta sekizinci seviyeye kadar bir koruma sunduğunu görmekteyiz. Bu da demek oluyor ki telefonun kamera alanı kolay kolay çizilmeyecek. Tabii ki siz nasıl kullanırsınız orasını bilemeyiz.

Son olarak bükülme testinden de söz ederek sizi video ile baş başa bırakalım. Bükülme testinde birçok akıllı telefon sınıfta kalıyor. Fakat Apple bu modelde güçlendirilmiş olan alüminyum çerçevesini kullanmaya devam ediyor. Bu da bükülme testlerinde telefonun başarılı sonuçlar elde etmesini sağlamakta.

Tüm test için bir değerlendirme yaptığınız zaman şunu görüyorsunuz, iPhone SE 2020 gerçekten dayanıklı bir akıllı telefon. Zaten iPhone 8 modelinde de bu yorumu yapabiliyorduk. Yine aynı yorumu yapabiliyoruz. 🙂

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?