iPhone SE 2020 AnTuTu Puanı İddiayı Ortaya Koydu

0
152

iPhone modelleri içerisinde, eski serilere atıfta bulunan bir akıllı telefon olarak duyurulan iPhone SE 2020 modeli için yavaş yavaş değerlendirme testleri gelmeye başladı. Daha önce bu modelin içerisinde A13 işlemcilerin kullanıldığını duyurmuştuk.

Testlerde de A13 işlemcisinin gücünü görüyoruz demek yanlış olmaz. Yeni model için yayınlanan AnTuTu test sonuçları da durumu net bir şekilde ortaya koymuş vaziyette.

iPhone SE 2020 En Güçlü Apple Cihazları Arasına Girmeyi Başardı

AnTuTu Benchmark üzerinden yapılan test sonucunda yeni akıllı telefonun 492166 puan aldığı görülüyor. Bu değer telefonun iPhone 11 modellerinden hemen sonra gelmesini sağlamakta. Uygun fiyatlı bir akıllı telefon olarak gösteriliyor olsa da en güçlü Apple cihazları arasında listeye girmeyi başaran modelin, iPhone Xs serisinin de üzerinde yer aldığı açıklandı.

İlk 8 cihaz içerisinde yer alan akıllı telefonun bu değere ulaşmasındaki ana etken tabii ki işlemciler oldu. Telefonun içerisinde yer alan A13 işlemcileri, performans değerinin iPhone 11 serisine kadar yaklaşmasını sağlamış durumda.

iPhone SE 2020 antutu

RAM olarak ise bu modelde 3 GB RAM kullanıldığını biliyoruz. 3 GB RAM miktarı ile bu değeri elde etmeyi başaran akıllı telefonların işlemci ve işletim sistemi uyumunu tam olarak sağladığı söylenebilir. Bu demek oluyor ki iPhone SE 2020 modelini tercih eden kullanıcılar herhangi bir performans sorunu yaşamayacak.

Ülkemiz açısından değerlendirecek olursak, 5 bin TL üzerinde satılan bir akıllı telefonun performans sorunu yaratması zaten sıkıntılı bir durum olurdu. Buna rağmen fiyat açısından düşündüğümüz zaman yeni modelin, tercih edilip edilmeyeceği ise adeta bir bilmeceye dönüşmüş durumda. Bilmecenin cevabını satışlar başladığı zaman alacağız.

İLGİLİ HABER:  iOS 10.2 Beta 5 Sürümü Yayına Geçti

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?