iPhone SE 2, uzun süredir beklenen akıllı telefon modellerinden biri olarak biliniyor. Telefonların ne zaman çıkış yapacağı konusunda kesin bilgiler yok ancak yeni seri akıllı telefonların Mart ayında tanıtılacağı yönünde iddialar var. Daha öncede telefonların 2020 yılının ilk çeyreğinde tanıtılacağı ortaya çıkmıştı.

SE 2 akıllı telefon modelleri için çıkış tarihi açıklamaları bir yana, telefonlar için sızıntı haberleri de gelmeye başladı. Son olarak yeni akıllı telefonlara ait olduğu iddia edilen bir video sızdırıldı. Yeni videoda yer alan detaylar, söz konusu akıllı telefonların nasıl bir tasarıma sahip olacağını da ortaya çıkarmış oldu.

iPhone SE 2 Nasıl Bir Telefon Olacak?

Telefon için sızdırılan görsellerde çok iddialı bir tasarımın geleceğini görüyoruz. Paylaşılan tasarım, iPhone 4 ve iPhone 5 akıllı telefonlarının tasarımının devam ettiğini gösteriyor. iPhone SE 2 akıllı telefonlarında da tam anlamıyla köşeli bir tasarımın sunulduğunu söylemek gerekiyor.

Beklendiği gibi akıllı telefonların daha köşeli bir tasarıma sahip olduğunu görmek mümkün olacak. Bu tasarım iPhone 8 akıllı telefonlarında yer alan tasarıma göre biraz daha kesin bir tasarımın sunulacağını da gösteriyor.

iPhone SE 2

Ben Geskin tarafından sızdırılan yeni akıllı telefonların en çok dikkat çeken kısmı ise arka kameraları. iPhone SE 2 akıllı telefonların çift arka kamera kullanılması bekleniyordu. Üst üste sıralı olan çift arka kamera sunulmuştu.

Üst üste sıralı olan çift arka kameranın dışında, arka kısımda 3 arka kameranın kullanıldığı görülüyor. Bu zamana kadar gelen belgelerde iki kamera beklerken arka kısımda 3 kamera olması, bu modelin iPhone 12 akıllı telefonlarına ait olabileceğini de işaret ediyor. Ayrıca telefonun ön kısımda da çentik alanı sunduğunu görmekteyiz.

iPhone SE 2

Ön kısımda yer alan çentik alanı de yine iPhone SE 2 akıllı telefonları için beklenen bir durum değildi. Böyle değerlendirildiği zaman bu telefonun iPhone 12 akıllı telefonları olduğunu düşünmek mümkün. Fakat iPhone 12 akıllı telefonlarının da şimdiden hazır olması pek beklenen bir durum değil. Yani her iki akıllı telefonun da gelmesi söz konusu olabilir. Bunun için Apple’ın açıklamalarını beklememiz gerekecek.

İLGİLİ HABER:  Apple One Abonelik Servisi iOS Kodlarında Boy Gösterdi

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?