iPhone SE 2 ve iPhone SE 2 Plus Geliyor! İşte Detaylar

0
650
iPhone SE 2 ve iPhone SE 2 Plus

iPhone SE 2 ile ilgili sürekli yeni detaylar geliyor. Bu zamana kadar paylaştığımız ve ortaya çıkan tüm bilgiler de tek bir iPhone SE 2 akıllı telefonunun geleceği üzerinde duruluyordu. Tek bir model geleceği ve bu modelin iPhone 4 tasarımında olduğu gibi köşeli tasarımla beraber geleceği belirtiliyordu.

Ünlü analist Ming Chi Kuo tarafından paylaşılan raporlar da bunu doğrulamıştı. Yeni akıllı telefonların iPhone 8 yapısında bir model olarak gelmesini bekliyorduk. Fakat bugün ortaya çıkan yeni bir bilgi, beklentileri tam anlamıyla değiştirdi.

Paylaşılan bilgilere göre tek bir akıllı telefon modeli görmeyeceğiz. Paylaşımlara göre iPhone SE 2 ve iPhone SE 2 Plus olmak üzere iki farklı SE 2 akıllı telefonu gelecek.

iPhone SE 2 ve iPhone SE 2 Plus

iPhone SE 2 ve iPhone SE 2 Plus Nasıl Telefonlar Olacak?

SE 2 olarak gelmesi beklenen ana modelin LCD panelle beraber geleceği söyleniyor. Ana modelin LCD ekranla beraber geleceği ve bu telefonun boyutunun da 4.7 inç olacağı söyleniyor. Tıpkı eski iPhone modellerinde olduğu gibi mini bir seri söz konusu olacak. Zaten beklentilerde bu yönde. Bunun dışında biraz daha geniş ekranlı bir iPhone modeli isteyen kullanıcıların iPhone SE 2 Plus akıllı telefonlarını tercih etmesi gerekecek.

iPhone SE 2 akıllı telefonlarında da 5.4 inç ekran veya 6.1 inç bir ekran kullanılacak. Her iki ekran boyutunda da dikkat çekici bir detay olmasını beklemiyoruz. Yine LCD panel kullanılacak. Eski iPhone akıllı telefonlarında olan bir tasarım sunulacak. Tasarım kısmında önemli bir değişiklik yapılmayacak.

iPhone SE 2 ve iPhone SE 2 Plus

Her iki akıllı telefon modelinde de 3 GB RAM kullanılacak ve her iki akıllı telefon modelinde de A13 işlemcilerine yer verilmesi bekleniyor. Yine iki telefonda da tek bir arka kamera kullanılması bekleniyor. Tek lensli kameranın kullanılması beklenen akıllı telefonların 5G desteği ise bulunmuyor olacak. Her iki modelin de 5G desteğinin olmayacak olması, fiyatı biraz daha aşağı çekecek.

İLGİLİ HABER:  iOS 14 Beta 1 Batarya Testi

iPhone SE 2 ve iPhone SE 2 Plus akıllı telefonlarının tüm bu özellikleriyle beraber 2020 yılı içerisinde duyurulması söz konusu olacak. Eylül ayında ya da Mart ayında tanıtılması beklenen telefonların satışının ise 2021 yılına kalması bekleniyor. Bazı analistlere göre de ana model 2020 yılında tanıtılacak ve Plus modelde 2021 yılında tanıtılacak. Fakat hangi iddianın gerçek olduğunu şu an için bilemiyoruz.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?