iPhone SE 2 Üretimi için Detayları Belli Oluyor

0
101
iPhone SE 2

Uygun fiyatlı iPhone modeli olması beklenen yeni bir iPhone akıllı telefonunun tanıtılacağı, yaklaşık olarak 5 aydır konuşuluyor. Apple’ın OLED ekranlı bir akıllı telefon olan iPhone X modelinde oldukça yüksek bir fiyat aralığı sunması ve fiyat nedeniyle bu modelin çok tercih edilmemesi, Apple’ın uygun fiyatlı bir akıllı telefon tanıtacağı iddialarını güçlendirmişti. İşte bu modelin iPhone SE 2 akıllı telefonları olduğunu göreceğiz.

Tıpkı ilk iPhone SE modelinde olduğu gibi yine uygun fiyatlı iPhone modeli olarak karşımıza çıkacak olan iPhone SE 2 için her geçen gün yeni detaylarda ortaya çıkmaya devam ediyor. Son olarak telefonların üretimleri konusunda yeni detaylar paylaşıldı.

iPhone SE 2 Üretimi Hindistan’da Yapılacak

Yeni akıllı telefonların nerede üretileceği oldukça önemli. Öyle ki üretim, yeni akıllı telefonların ne zaman satışa çıkacağını da gösterecek. İddialara göre Apple bunun için Çin’i tercih etmeyecek. En azından sadece Çin’i tercih etmeyecek demek daha doğru olacaktır.

iPhone SE 2

İddialara göre yeni akıllı telefonların üretimi Hindistan genelinde yapılacak. Fakat Hindistan üretiminde yeterli kapasiteye varılamadığı ve bu nedenle de akıllı telefonların satışının gecikeceği belirtiliyor. Apple’ın bu noktada Amerika ve Çin arasındaki gerilimden de olumsuz etkilenmemek istediği belirtiliyor.

Özellikler kısmında ise yeni akıllı telefonların, 4.2 inçlik ekranı ve 2 GB RAM bellek miktarıyla beraber geleceği belirtilen akıllı telefonların, 128 GB depolama alanı ve A10 Fusion işlemci serilerinin bulunacağından söz ediliyor. Yeni akıllı telefonların Hindistan genelinde üretilmesinin fiyat kısmında ise 400 dolar gibi bir rakama iddialarının ortaya çıkmasına neden oldu. Tüm bu detayların ne zaman kesinlik kazanacağını bilemiyoruz. Muhtemelen 27 Mart eğitim etkinliğinde daha detaylı bilgiler elde etmek mümkün olacak.

İlginizi Çekebilir: Apple Emoji Başvurusu ile Takdir Topladı

İLGİLİ HABER:  Samsung ve Apple İçin Yeni Rekabet Alanı Geliyor

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?