iPhone modelleri içerisinde mini boyutlu ve uygun fiyatlı bir seri olarak nitelendirilen ve bir hayli yüksek oranda satış elde edilen iPhone SE akıllı telefonları, uzun bir süredir yenilenmemekte. Apple’ın bu seriye veda edeceği düşüncesine neden olan sessiz bekleyişin ise sonunda yerini iPhone SE 2 akıllı telefonlarına bıraktığını söylemek gerekiyor.

Geçtiğimiz senenin son aylarında ortaya çıkan iddialarla beraber tekrar gündeme gelen iPhone SE 2 akıllı telefonları, şimdi ise çıkış tarihi bilgileri ile konuşuluyor. Bu kez iddialar Digitimes Research analisti Luke Lin tarafından geldi.

iPhone SE 2 Tarihi Belli Mi?

Cam arka yüzeye sahip olan ve bu şekilde kablosuz şarj teknolojisini destekleyeceği belirtilen yeni akıllı telefonların, sistem özellikleri kısmında da yine makul bir seri olarak geleceğini biliyoruz. Daha önceki yazılarımızda da bu özelliklerden söz etmiştik.

iPhone SE 2

4 inçlik ekranı ile tekrar mini serilere geçiş yapacak olan iPhone SE 2 akıllı telefonlarının, A10 Fusion işlemcilerini kullanacağı ve 2 GB RAM bellek miktarına da sahip olacağı belirtiliyor. 1700 mAh değerinde bataryalarının da bulunduğu akıllı telefonların çıkış tarihi konusunda ise bu yıl kesin açıklaması geldi.

Bahsettiğimiz gibi analist Luke Lin tarafından gelen bilgilere göre telefonların bu ay sonunda üretime başlaması bekleniyor. iPhone SE 2 üretime girdikten kısa süre sonra ise satışa çıkacak ve Mayıs ayı ya da en geç Haziran ayı gibi yeni akıllı telefonların satışa çıkacağı belirtiliyor. Tabii ki konu hakkında Apple doğrulaması olmadığı için net bir bilgi elde etmek mümkün olmadı. Yine de iddialara bakacak olursak, bu yıl iPhone SE 2 modelini görmemiz oldukça olası.

İlginizi Çekebilir: iOS 12 İçin Yeni Konsept Yayınlandı

İLGİLİ HABER:  iPhone SE 2 Canlı Canlı Görüntülerle Ortaya Çıktı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?